Home » Spirituaalsus » Vaimne õpetaja-Guru

Vaimne õpetaja-Guru

Viimaste aastate jooksul on vaimseid õpetusi ja vaimsusega tegelevaid inimesi iga päevaga massiliselt juurde tekkinud. Järjest enam  tuleb juurde uusi õpetajaid ja vaimseid Gurusid ehk valgustunud inimesi, kes toovad valguse pimedusse ja vahendavad kõrgematel sageduste infot tavainimesele arusaadavasse keelde. Kuna vaimsus on nii moodi läinud siis täna võib kindlasti kohata ka palju äri- ja meelelahutus Gurusid. Inimesed tahavad aga leida seda Õiget Guru, Õiget õpetajat,  Arvatakse, et just selle Õige Guru käe all saame me targaks ja vaimseks. Me arvame, et kui keegi on tark ja vaimne, siis valgustume me pelgalt tema läheduses viibides. Ja me oleme valmis sõitma kasvõi teise  maailma otsa ja tasuma selle eest hingehinda, kuna ainult see Õige Guru suudab meid suunata ja aidata.

Kalade ajastule oli iseloomulik, et vaimsust sai õppida ainult spetsiaalsetes ning kaugetes kohtades, näiteks Tiibetis, kuskil sügaval tšunglis või keset mahajäetud kõrbe. Infot hoiti äärmiselt salajas. Need kohad olid ligipääsetavad vaid vähestele, kes olid kvalifitseeritud või välja valitud. Ja neid vaimseid õpetajaid nimetati Gurudeks. Ainult nemad teadsid inimpotensiaali kohta tõde ja ainult nemad said teisi väljavalituid õpetada.

Täna, Veevalaja ajastul on aga info kõigile ühtviisi kättesaadav. Me ei vaja rohkem infot, vaid oskust ära tunda see, mis meid aitab. Eks tõesti on inspireeriv, ülendav ja võimas kohtuda mõne vana ja valgustunud hingega aga see ei tähenda, et ta sinu eest midagi ära teeks. Guru või vaimne õpetaja saab sulle anda ainult informatsiooni, teadmisi, praktikaid ja tehnikad aga ta ei saa sulle anda tarkust ja vaimsust. Tarkuse ja vaimsuse omandamine sõltub täielikult sinu enda soovist, disipliinist, praktikatest ja kogemusest. Selles suhtes on õpetajal ja õpilasel mõlemal oma roll. Õpetaja osa on anda teadmisi ja inspiratsiooni ja õpilase osa on õppida, praktiseerida ja kogeda.

Praegu, Veevalaja ajastul, on valgustumise kogemine  kättesaadav kõigile, sõltumata nahavärvist, soost, vanusest või asukohast. Ka tavaühiskonnas elades on inimene võimeline kogema kõrgemaid tedvuse seisundeid. Tegelikult on erakuna koopas mediteerida ja valgustuda palju lihtsam. Katsu sa sama tulemuseni jõuda kodu, töö ja pere kõrvalt. Ja teisest küljest ongi just igapäeva elu väljakutsed tegelikult üks suur vaimene praktika, milleni kuskil mägedes Guru juures, oleks palju raskem jõuda. On isegi üks naljalugu selle kohta:

Kamp ülivaimseid inimesi otsustas minna mägedesse elama, et täielikus rahus ja harmoonias päevade viisi mediteerida. Sinna valiti vaid vaimsematest vaimsemad. Ühel päeval võeti nende ashramisse uus ja eriti vaimne  vennike. Sellest päevast peale hakkasid aga juhtuma ebameeldivad intsidendid. Inimeste asjad hakkasid kaduma maagilisel kombel. Avastati, et uus liige tegeleb väikestviisi vargusega. Kogu paradiisi rahva elu oli häiritud, kõik olid endast väljas ja paluti sellel kes tüübi sisse sokutas, ta jalamaid välja visata. Vastuseks kuulsid nad aga seda: ” Mina maksin talle, et ta siia tuleks, kuna tahtsin teile näidata, et pole mingit probleemi olla vaimne inimene kui sa elad paradiisis, nii kui oleme tavaelus tagasi, kaotame oma vaimsuse sekundiga. “

Veevalaja ajastul ei ole Gurud ainult vähesed, üksikud väljavalitud, hiilgavad õpetajad. Guru võib olla kes iganes- liivatera rannas või mõni iidne energiasammas. Kõige suuremad Gurud on tavaliselt meie enda peres- meie vanemad, õed, vennad ja lapsed. Gurud võivad olla täiesti “tühised” inimesed, kellega me kohtume- olgu see siis teenindaja letis või naabrinaine kõrvalukselt. Isegi äri ja liba Gurud võivad olla meie õpetajad ja me peaksime neile tänulikud olema võimaluse eest õppida tundma oma sisehäält, kuna meie ülesanne on teha vahet ehedusel ja näitemängul.

Ei ole mõtet võrrelda ja pingeritta seada erinevaid õpetusi või õpetajaid. Õpetajat ei saa mõõta selle järgi kes on parem või kui kõrgelt ta arenenud on. Me ei tea kunagi erinevate õpetajate alguspunkti. Ainult ego soovib teisi hinnata ja erinevatesse kriteeriumitesse lahterdada. Sellise suhtumisega me ei ole enam avatud ja võtame endalt ära võimaluse areneda ja õppida. Me ei tea iial, mis või kes võib meile tõelise õppetunni anda ja meie silmad avada.

Mul on lugu ühest joogaõpetajast, kelle käe all mul on õnnestunud õppida. Kui ma teda esmakordselt nägin, siis olin tema vastu üsna negatiivselt meelestatud, kuna ta ei andnud minu arvates üldse õpetaja mõõtu välja. Minu suhtumine aga muutus, kui ta rääkis meile oma loo. Oma õpingute alguses oli ta äärmiselt pühendunud õpilane. Ta tegi alati rohkem kui talt paluti. Kui oli vaja teha 100 jalatõstet, siis tema tegi näiteks 200 jalatõstet. Ta sai hiilgavaks ja tublimast tublimaks joogaõpetajaks, keda kõik imetlesid ja suud ammuli kuulasid. Alles aastate pärast sai ta aru, et eeskujulik oli ta ainult väliselt, kuid sisemiselt olid tal paljud protsessid veel pooleli. Jõudes sellisele äratundmisele võttis ta oma hiilgava vaimse maski eest ja oli see, kes ta sisemiselt oli, et pöörata edaspidi rohkem tähelepanu oma sisemisele arengule. Alles siis sain aru, milline areng oli toimunud selles inimeses ja kuidas ta valgustas läbi selle ka teisi. 

Guru ülesanne ei pea olema luua endale järgijaid ja jüngreid. Mulle endale väga meeldib kuidas kundalini joogas öeldakse: Õpetaja ei loo õpilasi, vaid õpetajaid. Iga õpetaja ülesanne on inspireerida oma õpilasi niikaua, kuni nad saavad temast endast kümme korda võimsamaks.

Kõige olulisem ongi mõista seda, et me ei pea olema pidevalt kellegi suure ja võimsa Guru ” keti otsas”. Me ei pea kellegi õpetusest ja vaimsusest sõltuma. Keskenduda tuleb vaid iseendale. Loeb mitte see milline on su õpetaja, vaid see kui aus ja teadlik oled sa iseenda suhtes. Praegusel uuel ajastul, oleme muutnud avatumaks ja tundlikumaks. Kui oleme endaga hea kontakti saavutanud ja oskame end kõrgemate vibratsioonidega  ja ühisteadvusega ühendada, saame me olla ka iseenda õpetajad. Me kõik oleme juba nagunii õpilased ja õpetajad ühes isikus.

Me kõik oleme vaimsed olendid, kes on tulnud siia maailma õppima inimeseks olemist. Ja mitte keegi ei saa seda meie eest ära õppida, peale meie endi. Kindlasti on suureks abiks kui meil on teenäitajaid, kes valgustavad meie teed, on nad siis rohkem või vähem valgustunud, kuid ainus viis kasvamiseks on vaid läbi isikliku kogemuse.

About Egle

Kuigi igaüks meist on unikaalne ja proovib otsida oma tõde omamoodi, soovime me kõik siiski tegelikult ühte ja sama – olla õnnelikud ja armastatud, elada külluses ja hingerahus ning olla terved. Julgustan sind tõstma oma teadlikust, nägema ” suurt pilti” , kuulama oma keha ja vastutama ise oma tervise eest. Tore kui leiad siit lehelt midagi kasulikku, mis aitab sind sinu teekonnal edasi. Kui ei, hinga sügavalt sisse ja mine edasi. :)

Leave a Reply