Home » Toitumine » Nõustamine

Nõustamine

Toitumisnõustamine on Eestis uudne, kuid ilmselgelt vajalik eriala. Meie elukeskkond ja maa, kus toit kasvab ning inimene ise ja tema elustiil on aja jooksul oluliselt muutunud ja on praegugi pidevas muutumises. Inimesed ei tee enam sõna otsese mõttes vahet töödeldud ja töötlemata ehk loomulikul toidul, millest tulenevalt saavad igapäev alguse tuhanded uued terviseprobleemid.

Üle- ja ala toitumine, ravimite, alkoholi, kofeiini ja narkootiliste ainete tarbimine kahjustab kogu meie keha süsteemi tasakaalu. Kusihape, ravimid, kaltsiumkristallid, raskemetallid ja paljud teised jäätmed ja mürgid ladestuvad kudedesse ja liigestesse, muutes meid kangeks ja põhjustades haigusi, hädasid ja väärarenguid. Nende mõju võib avalduda ka alles aastate või hoopis järeltulevate põlvkondade jooksul. Haigusi saab ravida organismile vajaliku toidu õige kasutamisega.

Ravimid võivad anda küll kiire paranemise efekti, kuid põhjustavad sageli kõrvalmõjusid, võides mõnikord isegi uusi haigusi tekitada. Medikamente tuleks kasutada üksnes edasilükkamatut abi vajavates olukordades. Sellepärast ongi toitumisnõustaja ja meditsiini vaheline koostöö oluline, et patsient saaks paraneda parimal võimaliku viisil.

Toitumist korrigeerides on võimalik abi saada paljude terviseprobleemidele korral. See võib olla aega ja tahtejõudu nõudev protsess kuid kõik oleneb siiski sellest kui sügavale haigused on juurdunud. Iga inimene on unikaalne, mõnel võivad positiivsed muutused ilmneda juba mõne nädalaga, teisel võtab aega kuid või isegi aastaid. Kui on vaja, peab dieet kestma kogu elu.

Toiduga ravimine võib olla vaevaline kuid on loomulik ja kõrvalmõjudeta. Loodus kasutab organismi loomulikku kaitset ja toetab aeglast ja pidevat paranemist.

Toitumisnõustajana olen sulle sellel teekonnal toeks ja abiks.

Aitan koostada tervislikku ja sobilikku menüüd vastavalt Sinu vajadusele ja seisundile.

Abistan kaalulangetamisel ja tervislike puhastuskuuride läbiviimisel.

Annan nõu erinevate dieetide rakendamisel: gluteeni- ja kaseiinivaba dieet, vegetaarne dieet, toidutalumatuse korral jne.

Loengud

  • Tervislik toitumine
  • Südamesõbralik toitumine
  • Taimetoitlus
  • Maksapuhastus
  • Toitumine raseduse ja imetamise ajal
  • Tervislik toitumine lastele
  • Tervislik kaalu langetamine ja selle hoidmine

About Egle

Kuigi igaüks meist on unikaalne ja proovib otsida oma tõde omamoodi, soovime me kõik siiski tegelikult ühte ja sama – olla õnnelikud ja armastatud, elada külluses ja hingerahus ning olla terved. Julgustan sind tõstma oma teadlikust, nägema ” suurt pilti” , kuulama oma keha ja vastutama ise oma tervise eest. Tore kui leiad siit lehelt midagi kasulikku, mis aitab sind sinu teekonnal edasi. Kui ei, hinga sügavalt sisse ja mine edasi. :)

Leave a Reply