Home » Jooga » Olemine

Olemine

Teoreetiliselt on olla siin ja praegu väga lihtne, kuid praktikasse rakendada äärmiselt keeruline.

Miks?

Sest meie meel ei leia käesolevas hetkes piisavalt materjali, millega tegelda. Meel vajab midagi, millega tegelda – ja selleks on olemas hea võimalus mälu ning ettekujutlusvõime kaudu. Kui sa oled proovinud mediteerida, siis kindlasti oled tundnud, et meel ei taha olla siin ja praegu. Meel läheb minevikku ning tegeleb juba olnud sündmustega, või läheb tulevikku ja korraldab seal midagi.
Me ei suuda isegi peatada oma mõtteid ja suurt jutuvada oma peas. Kas sa teadsid, et ühe silmapilguga võib meid rünnata tuhat mõtet. Vaid mõned sekundid joogaasendis istudes ja mediteerida püüdes hakkavad mõtete tulvad pakkuma erinevaid võimalusi õhtusöögiks, siis lipsavad läbi mõtted mida poest tuleks osta, siis tunned järsku kuidas jalg hirmsasti sügeles, siis tahaks nina nuusata jne.

Kuid nii olemegi kaotanud meele üle kontrolli – mitte meie ei juhi oma meelt, vaid meel juhib meid.

P5297017

Kui sa ei ole siin ja praegu, ei ole sind olemas. Iga kord, kui me kaotame teadlikkuse, oleme me meele kontrolli all ning meid ei ole olemas. Me ei tea, mida me teeme ning kuhu suunas me liigume.

Mis on siis olemise mõte?

Veevalaja ajastu moto on- ole, selleks, et olla. Saa teadlikuks iseenda ja kogu universumi olemisest ning sellest, et väljaspool kehasid ja vorme oleme me kõik tegelikult üks. Teine inimene oled sina. Kogu loodus on omavahel seotud ja iga liik, taim ja putukas mõjutab kõikide maapeal elavate olendite elu. Seetõttu on ülimalt oluline maaasukate harmooniline toimimine.

Meie kuulume maale, mitte maa ei kuulu meile. Me koosneme samast materjalist nagu tähed ja planeedid. Samadest 94 st elementidist mis meilegi on juba teada- vask, magneesium, kaltsium jne. Neid elemente juhib tohutu energia, mis võib muunduda ükskõik milleks, selle looming on ääretult lai. Üheks selle tõestuseks on elu maal, kogu loodus koos lindude, loomade ja inimestega. Kuid universumis on lugematul hulgal teisigi tähti ning me ei oska isegi ette kujutada milline elu võib seal aset leida.

Universum on hoomamatult suur ning eksisteerinud miljardeid, miljardeid aastaid. Kõik mis siin tekib, hävib kord ja taassünnib uuesti. Kõik läheb taaskasutsse. Kõik tähed, kuud ja planeedid. Nii ka meie. Me sünnime ja sureme üha uuesti ja uuesti. Selleks et paneedil tekiks elu, läheb mõõtmatult kaua aega. Kogu elu mis siin maa peal on kunagi eksisteerinud tähendab universumi mõistes ainult ühte põgusat hetke. Ja sina saad elada selles hetkes. Kogu elu ongi ainult üks põgus hetk.


Me kõik oleme osake sellest ilmatu suurest energiast, mida me tegelikult ei olegi võimelised defineerima. Seda saab ainut tunnetada läbi südame, läbi oma hinge. Meis valitseb kogu universumi meeletu elujõud, eluenergia. Aga enamus meist paraku ei kasuta seda, sest me oleme lihtsalt nii kinni oma igapäeva siginas- saginas ja mõtete virrvarris. Lastes end liigselt mõjutada meediast, reklaamidest, moest, ostlemisest, karjäärist ja millest iganes.

Vähenda müra ja saginat enda ümber ja sa näed kui palju ebavajalikku on sinu elus. Kas sul on seda kõike tegelikult ka vaja? Vaata ringi oma toas ja mõtle, kas saaksid elada ka ilma nende asjadeta. Kas sul on tõepoolest veel midagi vaja? Kas sa oled siis päriselt ka õnnelikum kui sul on veel asju, veel suurem maja, televiisor, auto ? Või oleme loodud palju olulisema jaoks?

Õpi olema siin ja praegu. Märka kui ilus on kõik loodu- loomad, linnud, lilled, liblikad. Kui ilus ja täiuslik oled sina. Ja kui ideaalselt on kõik korraldatud. Iga rakk sinu kehas on täpselt seal kus ta peab olema ja teeb oma tööd nagu õlitatud kellavärk. Nende miljardite aastate jooksul on kõik läbi mõeldud. Sul on juba sündides olemas kõik mida vaja. Sa oled olemas.

See kõik mida sa näed enda ümber ja koged on tegelikult üks suur kingitus ja universumi ime, milles sinul on suur õnn olla osaline. Iga hinge jaoks on ülim olla looja abiline. Tunneta seda loojat endas.

Me oleme universumi kanalid, et tema looming saaks meie kaudu väljenduda. Kuid ainult siis kui me lõdvestume ja pühendume kogu südamest tegemisse, mida tõeliselt naudime.

Naudi ja väärtusta igat hetke ja pühendu oma tegemistesse kogu hingega, ainult nii oled loov ja tõeliselt õnnelik ning tunned, et oled olemas.


Sinu tõeline identiteet on sinu lõpmatu olemus

About Egle

Kuigi igaüks meist on unikaalne ja proovib otsida oma tõde omamoodi, soovime me kõik siiski tegelikult ühte ja sama – olla õnnelikud ja armastatud, elada külluses ja hingerahus ning olla terved. Julgustan sind tõstma oma teadlikust, nägema ” suurt pilti” , kuulama oma keha ja vastutama ise oma tervise eest. Tore kui leiad siit lehelt midagi kasulikku, mis aitab sind sinu teekonnal edasi. Kui ei, hinga sügavalt sisse ja mine edasi. :)

Leave a Reply