Home » Spirituaalsus » Muutused on paratamatud

Muutused on paratamatud

Enamik inimesi seisab muutustele vastu, kuna kergem ja lihtsam on jääda  oma mugavasse, turvalisse maailma, tegema ja nägema ja kuulma neid asju, mida me oleme harjunud kuulma. Kuid muutused on vältimatud ja vajalikud.  Me ei saa elada ilma muutusteta, me ei saa jääda kunagi samaks. Me ei ole kunagi täna need, kes me olime eile. Ükski asi pole kunagi endine. Eriti praegu Veevalaja ajastul, kus  me oleme sisenemas kuldajastusse, kus muutused on nii intensiivsed igas elu valdkonnas. See kuidas me mõtleme, mida tunneme, mida sööme, kuidas suhtume iseendasse, teistesse inimestesse, teistesse rahvastesse, loodusesse, loomadesse, kogu maailma, see kõik on muutumises üle meie igasuguste ootuste ja kujutluste. Maailm on muutumas lühikese hetkega meie silmade all täiesti tundmatuks ja ennenägemata paigaks. Ja me peame olema selleks valmis, meil ei ole valikut.

Me kardame muutusi  ja sellega kaasnevat tundmatut. Kuid me ei peaks muutusi niiväga kartma, sest ainuke püsiv asi maailmas on muutus. Me kardame läbi muutuste kaotada seda, mis meil juba on, kuid sedasi me võtame endalt võimaluse saada midagi veel paremat. Me laseme hirmul muutuste ees peatada iseenda kasvamise. Muutustele vastuseis raiskab palju rohkem energiat, kui muutustega kaasaminek. Me kardame seda kaost, mis käib ajutiselt muutustega kaasas. Kuid ainult kaosest saab sündida midagi uut, paremat ja ilusamat.

Kui me oleme vanas kinni, ega lase muutustel tulla, siis ujume vastuvoolu ja takistame energia voolamist iseendas, sest muutused tulevad nagunii, kas me oleme selleks valmis või mitte, kas need meeldivad meile või mitte.  Muutused on võimalused, võimalused teha midagi uuesti, paremini. Muutused on positiivsed, sest tänu muutustele me õpime ja areneme.

Ometi me leiame erinevaid põhjusi, miks mitte muutuda. Sest see on liiga kulukas, see võtab liiga kaua aega, see on liiga poliitiline, see on liiga radikaalne, sest nii on alati tehtud, sest meie esiisad tegid nii, me ei saa rikkuda traditsioone, see on võimatu, see ei saa nii olla, see on liiga keeruline, see ei ole minu probleem, teised peavad muutuma jne.

Kui kõik meie elus oleks muutumatu, mis siis juhtuks? Paigalseis, taandareng ja hääbumine. Me ei liiguks edasi, vaid tagasi. Kui midagi ei muutuks, siis me ei õpiks kunagi midagi uut. Me ei teaks, et on võimalik ka teistmoodi, või isegi paremini.

Ja nii hea on teada, et kõik siin elus on ajutine. Kui on head ajad, siis rõõmusta kogu hingest, sest need ei kesta igavesti. Kui on halvad ajad, siis rõõmusta, sest ka need ei kesta igavesti.

About Egle

Kuigi igaüks meist on unikaalne ja proovib otsida oma tõde omamoodi, soovime me kõik siiski tegelikult ühte ja sama – olla õnnelikud ja armastatud, elada külluses ja hingerahus ning olla terved. Julgustan sind tõstma oma teadlikust, nägema ” suurt pilti” , kuulama oma keha ja vastutama ise oma tervise eest. Tore kui leiad siit lehelt midagi kasulikku, mis aitab sind sinu teekonnal edasi. Kui ei, hinga sügavalt sisse ja mine edasi. :)

Leave a Reply