Home » Meditatsioon » Meditatsioon yantra’ga

Meditatsioon yantra’ga

Seda iidset geomeetrilist sümbolit kutsutakse yantra‘ ks. ehk pühaks mandalaks. Sanskritikeelne sõna ”yan”, tähendab vormi ja ”tra”,tähendab vabastama. Selle konkreetse yantra nimi on cri chakra ehk sri yantra, mis on üks kuulsamaid. See sümbol oli ja on ka tänapäeval laialdaselt kasutusel võimsa meelt taltsutava visuaalse meditatsioonina. Allapoole suunduvad kolmnurgad tähistavad naisenergiat ja ülespoole suunduvad komnurgad tähendavad meesenergiat. Lootose kroonlehed on avanenud ja viitavad südame avamisele ja mõismisele. Ring näitab, et pole lõppu, pole algust, on vaid lõputu aeg. Ruut märgib maad, selle neli “väravat” aga nelja ilmakaart.

Lihtsalt vaadates seda sümbolit mõnda aega, sinu meel rahuneb ja“ lukustub „ sellesse kujundisse, see aitab sul minna meditatiivsesse seisundisse, avades uksed teadlikkusele.

Võta hetk ja too yantra oma silmade kõrgusele, vii oma pilk otse yantra keskel oleval punktile( bindu) ning jää seda üksisilmi umbes paariks minutiks vaatama. Hinga rahulikult ja lõdvestunult ning lase pilgul ja teadvusel kaduda yantra sisse. Mõtted tulevad ja lähevad, kuid püüa neisse mitte takerduda. Seejärel sule silmad, sa võid endiselt näha selle sümboli kuju oma suletud silmades, lihtsalt vaata seda kujundit niikaua kui see hajub. Tule tagasi, avades uuesti oma silmad.

About Egle

Kuigi igaüks meist on unikaalne ja proovib otsida oma tõde omamoodi, soovime me kõik siiski tegelikult ühte ja sama – olla õnnelikud ja armastatud, elada külluses ja hingerahus ning olla terved. Julgustan sind tõstma oma teadlikust, nägema ” suurt pilti” , kuulama oma keha ja vastutama ise oma tervise eest. Tore kui leiad siit lehelt midagi kasulikku, mis aitab sind sinu teekonnal edasi. Kui ei, hinga sügavalt sisse ja mine edasi. :)

Leave a Reply