Home » Spirituaalsus » Me oleme midagi rohkemat kui ainult füüsiline keha

Me oleme midagi rohkemat kui ainult füüsiline keha

Meie keha on imeline instrument ja see kuidas me oma keha eest hoolitseme on meie jaoks eluliselt olulise tähtsusega. Kuid samas on elu ise midagi palju rohkemat kui toit mida me sööme ja me ise oleme midagi palju rohkemat kui see, kes meile peeglist vastu vaatab. Paljudes iidsetes õpetustes räägitakse, et me oleme maale kehastunud hinged ning keha, meel ja hing moodustavad inimese ühtse terviku. Niisamuti moodustame me terviku ka kogu maa ja universumiga. Me ei ole vaid eraldi seisvad füüsilised kehad, vaid me kõik moodustame omavahel läbi põimununa ühtse terviku. See teebki omavahelised head suhted nii inimeste, loomade kui loodusega nii oluliseks, avaldades märkimisväärset mõju kogu meie olemusele. Kõik mida me teeme teistele, teeme tegelikult ka iseendale.

Meie keha meel ja hing on omavahel väga tihedalt seotud ja mõjutavd teineteist vastastikku. Meie keha reageerib sellele, mida me mõtleme, tunneme, sööme ja millega tegeleme ning ka vastupidi, kõik, mis toimub kehaga, mõjutab ka meie meelt. Kes siis ei oleks omal nahal tundnud kuidas vähene magaminine mõjutab negatiivselt meie reaktsiooni kiirust ja muudab meid ärritunuks. Kui me midagi kardame, siis hakkab meie süda kiiremini lööma ning karvad kehal tõusevad turri. Kui me oleme närvis, hakkab keha rohkem higi tootma. Kui tunneme häbi, siis punastame. Naermine tõstab meie kehas serotoniini taset ja paneb meid end tundma õnnelikuna. Trauma või shokk aga jätab kehasse tugeva jälje, mis võib olla aluseks mõnele tõsisele terviseprobleemile, mõjutades meid veel aastakümneid hiljemgi. Me valime ka toitu vastavalt oma emotsionaalsele seisundile. Pidevalt stressis olemine väsitab ja laastab kogu keha ning alateadlikult tõuseb isu stimulantide ( näiteks suhkru, soola ja rasvarikkad toidud) järele ning soovime midagi ” head”, nagu shokolaadi, kooki, alkoholi või muud sellist. Kui me aga mediteerime regulaarselt või võtame enda jaoks aega ja elame oma elu tasakaalustatult, siis ei vaja me selliseid stimulante ja tunneme rõõmu ka loomulikust toidust nagu aedviljadest, puuviljadest või marjadest.

Keha

Keha on hinge kodu, see on nagu hinge kilp, mis on meie nähtav, füüsiline, käegakatsutav, materjaalne osa. Siin on oluline õige toitumine, liikumine ja puhkus ning loomuliku rütmi järgimine. Kui meie keha ei saa funktsioneerida normaalselt, siis ka meie hinge ja meele töö on tugevat häiritud. Ka meie mõtetel ja tunnetel on suur mõju meie kehale. Pidevad negatiivsed mõtted ja väljaelamata tunded mürgitavad keha. Seevastu rõõm ja rahulolu on keha tervendavad. Emotsionaalne shokk nagu teadasaamine oma lähedase surmast või iseenda ravimatust haigusest, töökaotusest või muust sellisest võib mõjutada meie keha nii, et varsti peale sellist sündmust võivad tekkida näiteks kasvajad, paanikahäired astma või misiganes füüsiline ebakõla. Samas kehas toimunu mõjutab ka meelt. Füüsiline trauma nagu mõni avarii või vigastus mõjutab ka meelt negatiivselt. Näiteks joogas tehtavate kehaasendite ehk asana’te, eesmärk on mõjutada meie meelt positiivses suunas. Ka inimese kehahoiakud räägivad sellest, mis toimub tema sees ja tema peas ning iga kehaosa ja organit seostatakse mingi kindla tunde või emotsiooniga. Näiteks öeldakse, et meie teotahe asub meie nabapunktis, viha aga asub alakõhus. Kaastunne, armastus ja kurbus asuvad südames. vastutustunne õlgades. Ego asub meie põlvedes, süütunne säärtes ning hirm kurgus.

Meel

Meel on sõnumite vahendaja hinge ja keha vahel. Meel on meie mõtted, tunded, taju ja emotsioonid. Meel teeb tihedalt koostööd aju ja intuitsiooniga. Kuid meie meel on tihti aga väga tugevalt mõjutatud egost ja liigsest infost, mistõttu hinge sõnumid kipuvad nende alla mattuma. Kõige olulisem aspekt on siin saada teadlikuks sellest, kes me oleme oma sügavamal tasandil.  Selleks õpitaksegi joogas teadlikult vaigistama oma meelt ebavajalikust mürast, et kuulata oma hinge. Oma meele valitsemine on üks keerulisemaid ja ka olulisemaid ülesandeid meie elus. See on vajalik selleks, et töötada endaga koos, mitte endale vastu, et olla mina ise ja täiustada oma hinge.

Hing

Hing on surematu, igavene. Hing on armastuse ja universaalse loovuse teenistuses. Hing näitab meile teed, mis suunas me peaksime liikuma. Hing püüab alati saada kogemusi, õppides valima hirmu ja viha asemel armastust ning väljendama seda kõikvõimalikes olukordades, et teenida inimkonda vaimse kasvu nimel. Kui me eirame aga oma hinge vajadusi, tabab meid varem või hiljem kokkuvarisemine nii füüsiliselt kui vaimselt. Joogas usutakse inkranisatsiooni ning seda, et õppimata õpetunnid tekitavad karmat, mistõttu naaseme alati tagasi siia maailma uues kehas, seni kuni oleme omandanud vajalikud kogemused.

Me oleme ka energiakehad

Veel koosneme me energiast ehk universaalsest eluenergiast (vital force), millest on räägitud paljudes kultuurides juba iidamast ja aadamast. Joogas kutsutakse eluenergiat prāṇa,  Hiina meditsiinis kutsutakse seda chi ja Jaapanis ki. Islamiriikides on see tuntud kui barakah . See on energia mis on pärit universumist, selle loomise algusest peale. See energia on loonud meie planeedi ja kõik mis sellega kaasneb, ka inimese enda. See on piiramatu energia, meie elu ja jõu allikas, mis loomupäraselt voolab läbi meie, hoides meid tervetena, loomingulistena ja vitaalsetena. Inimesed, kellel universaalne eluenergia saab vabalt ilma takistusteta voolata on terved ja õnnelikud, neil on palju energiat, suurepärased ideed, nad on loovad ja tegusad. Inimesed, kes aga blokeerivad oma eluenergia liikumist, kogevad väsimust, jõuetust, haigusi ja rahulolematust. Inimesed võivad oma energiat blokeerida teadmatult väga paljudel erinevatel viisidel. Näiteks oma mõtete, tunnete ja läbielemistega. Nii on see paljude terviseprobleemide puhul, erinevad füüsilised haigused tulenevad meie tasakaalutusest keha, meele ja hinge vahel, mis tekitabki energia blokeeringuid kehas. Seetõttu on oluline tervendada kõiki kolme tahku, alles siis saab püsiv tervenemine aset leida. Ehkki vahel võib olla vaja ka opereerida või ravimeid neelata, on oluline peale füüsilise keha ravimise ravida ka oma meelt ja hinge. See tähendab, et võibolla on vaja ennast rohkem aksepteerida, osata andestada, usaldada oma intuitsiooni, väärtustada või armastada ennast rohkem.

Me oleme need mida mõtleme, tunneme, ütleme, teeme, sööme ja hingame

Kui me oleme teadlikumad iseendast oma keha, meele ja hinge ühendusest, siis suudame olla rohkem tasakaalus ja harmoonias ka teiste ja kogu looduga ning me ei põhjusta iseendale niipalju kannatusi, valu ja haigusi. Meie endi käes on võim valida tervis, rõõm ja rahulolu.

About Egle

Kuigi igaüks meist on unikaalne ja proovib otsida oma tõde omamoodi, soovime me kõik siiski tegelikult ühte ja sama – olla õnnelikud ja armastatud, elada külluses ja hingerahus ning olla terved. Julgustan sind tõstma oma teadlikust, nägema ” suurt pilti” , kuulama oma keha ja vastutama ise oma tervise eest. Tore kui leiad siit lehelt midagi kasulikku, mis aitab sind sinu teekonnal edasi. Kui ei, hinga sügavalt sisse ja mine edasi. :)

Leave a Reply