Home » Spirituaalsus » Loomine läbi südame

Loomine läbi südame

Igale inimesele on loomine sisse ehitatud, see on meie DNAsse kodeeritud. Igas inimeses on potensiaal, mis ootab vabastamist. Meis valitseb suur sisemine vajadus midagi teha ja luua. Meil on maast madalast suur tung õppida ja areneda. Vaata kasvõi  väikest last, ta võtab klotsid ja hakkab neid  lambist üksteise peale laduma, ehitab liivalosse või joonistab sõrmega aknaklaasile. Vaatame toitumist, kuigi looduses on igale liigile loodud toit otse loodusest söömiseks, siis inimene lihtsalt peab selle toiduga midagi tegema. Ta ei saa süüa seda niisama lihtsalt ilma, et ta ei teeks sellest suppi, praadi, salatit, magustoitu, smuutit või mis iganes. Pidevalt mõeldakse välja järjest uusi viise ja kombinatsioone kuidas toitu vamistada. Isegi toortoitlased peavad enne söömaasumist oma arbuusi lillekujuliseks lõikama, nad kohe ei saa teisiti.

Me paneme väga palju aega ja energiat loomisele igapäevaselt. Me loome suhteid, tegemisi, traditsioone, töökohti, maju, sõidukeid, koole, haiglaid, me loome järjest uusi vajadusi, võimalusi ja kogukondi. Ka oma valikutega me loome maailma enda ümber. Kõik mida me ostame, sööme, kanname, käime ja teeme jätab jälje ja kiirgab meile endile ringiga tagasi. Kahjuks elame me täna nii eraldatud maailmas, et me ei tea alati, kes on teinud meie riided, millistes tingimustes on kasvanud meie toit ja mida üks või teine tarbe- või meelelahutus ese on maksma läinud meie loodusele. Paraku teadmatus ei vabasta siin vastutusest.

On suur vahe kas me loome läbi oma ego või läbi oma südame. Ego loob üle laipade, maa resursse ja teisi inimesi jalge alla trampides. Süda loob kõigi hüvanguks ja kedagi kahjustamata. Ego kasutab loomisel rohkem materjali kui tal reaalset vajab, süda võtab ainult niipalju kui tal reaalselt vaja läheb. Ego huvitab kasum ja tema loomingut iseloomustavad intensiivpõllumajandus, intensiiv farmindus, masstootmine, kunstlik vajaduste tekitamine ja tööjõu väärkasutamine. Luues läbi südame me arvestame kõigi heaoluga, mida iseloomustab mahetootmine, loodusravi ja õiglane kaubandus. Ego tegevus loob pidevalt uut Karmat ja paneb meid Samsara rattas pöörlema elust elusse. Kui me loome oma elu teadlikult, siis võime elada Dharmas, kus me ei loo juurde uut Karmat. Dharma on eluviis, kus elatakse teadlikult, ei kahjustata teisi inimesi, loomi ega loodust, kuid ometi nauditakse elu ja elatakse külluses.

Looming on ka see, kui me teadlikult ei loo midagi. Ka niisama teleka ees passimine, mõttetu töö tegemine ja kräpi söömine on looming. Sõjad, valed, vargused ja haigused on samuti looming. Meie passiivsus, ükskõiksus, minnalaskmine, ignoreerimine ja vihkamine on kõik looming. Kui aga kuulata oma hinge, oma südame häält, siis saame aru, et selline looming ei paku rahuolu ega õnne pikemas perspektiivis. Ei endale ega teistele. Selline elu muudab meid õnnetuks ja apaatseks.

Naised on lisaks kõigele ka elu loojad, andes elu uuele inimesele. Laste kasvatamine, õpetamine ja suunamine sõltub suures osas naistest, millest omakorda sõltub see, millist generatsiooni ja maailma me loome homseks. Kas viskame oma lapsed kohe lasteaedadesse, võõrutame nad võimalikul kiiresti ema piimast, toidame neid rämpstoiduga ja paneme nad istuma televiisorite ja arvutiekraanide taha?  Milliseid inimesi me siia maailma loome? Millised on need lapsed täiskasvanuna, kas nad on kaastundlikud, abivalmid ja näevad suurt pilti? Kas nad oskavad arvestada looduse ressurssidega või trambivad järgmist meelelahutust otsides kõik maatasa? Kas nad kasvavad vihkamises  ja hirmus või armastuses ja külluses? Kas nad loovad tulevikus sõdu või rahu, tuumapomme või ökokülasid? Kui nii naised kui mehed oleksid rohkem  kontaktis oma naiseenergiaga, siis looksime maailma läbi koostöö, tolerantsuse, kannatlikkuse, intuitsiooni, empaatia, headuse, hoolitsuse ja armastuse.

Külluse loomine

Kes meist ei sooviks luua oma ellu küllust, aga kas me üldse teame mida see tähendab? Kas küllus tähendab singivõileibu, eralennukeid ja punasel vaibal kõndimist? Rääkides küllusest mõeldakse üldjuhul rahast. Kuigi küllus tähendab midagi palju rohkemat, võib raha olla samuti külluse osa. Küllus ei ole ego soovide rahuldamine, sest ego soove ei jõuaks me iial täita. Küllus on see kui meie südame soovid on rahuldatud. Külluse vool sisaldab armastuse, õnne, rikkuse, hea tervise, edu ja õitsengu energiat. Küllus on ka see kui meil on puhas õhk, puhas vesi, puhas toit, päikesepaiste, linnulaul, metsad ja aasad, head suhted, perekond, rahuldustpakkuv töö, hubane kodu ja hea tervis.

Küllusteadvus on usk sellesse, et alati on kõike piisavalt ning sellele vastab ka meie mõtlemine, rääkimine ning käitumine. Külluse soovimist võivad takistada meie  mõistus, arusaamad, mõtted, uskumused. Ainus asi mis meid limiteerib, on uskumus, et on olemas limiteeringud.

Kõik meie soovid peaksid olema alati selged. Selguse puudumine vangistab meie eluenergia ning takistab edasiminekut. Selgusele jõudmine annab meile vabaduse oma teel edasi liikuda. Soovid peaksid tulema alati südamest ja olema kõikide asjaosaliste ja kogu planeedi kõrgemaks hüvanguks.

Külluses elamise aluseks on loomine. Külluse ja edu kogemuse kindlustab see, kui ujume pärivoolu, kasutame ära soodsad võimalused, naudime oma teekonda igal ajahetkel, oleme avatud uuele ning tänulikud iga hetke eest oma elus.

Me kõik oleme loojad, luues pidevalt reaalsust

Ei ole võimalik eksisteerida inimesena midagi loomata. Kõik mida me mõtleme, teeme ja valime isegi endale teadvustamata, igaljuhul loome me tänast ja homset maailma. Iga mõte, tegevus ja isegi väike sammuke jätab siia maailma jälje ja kiirgab välja kindlat vibratsiooni, mõjutades ümbritsevat. Kõik see, mida oma eludes kogeme, ongi meie endi looming.

Iga inimene saab muuta maailma paremaks paigaks , luues oma elu teadvustatult. Et luua teadvustatult tuleb õppida tundma Loomise Seadusi. Ükskõik, mida me teeme, omab tähendust ja mõjutab kõike. Tuleb õppida suhtuma vastutustundega oma mõtetesse, tunnetesse, soovidesse ja valikutesse. Tuleb õppida looma mustreid, mis toovad mitte ainult endale, vaid kõikidele õnne ja küllust. Me võime iga hetk oma valikuid, tervist, heaolu ja suhteid muuta paremaks ja kiirata seeläbi armastavat energiat kogu planeedile. Me loome küllust kui valime hirmu asemel Armastuse.

About Egle

Kuigi igaüks meist on unikaalne ja proovib otsida oma tõde omamoodi, soovime me kõik siiski tegelikult ühte ja sama – olla õnnelikud ja armastatud, elada külluses ja hingerahus ning olla terved. Julgustan sind tõstma oma teadlikust, nägema ” suurt pilti” , kuulama oma keha ja vastutama ise oma tervise eest. Tore kui leiad siit lehelt midagi kasulikku, mis aitab sind sinu teekonnal edasi. Kui ei, hinga sügavalt sisse ja mine edasi. :)

Leave a Reply