Home » Kehakeel » Loomad- meie sõbrad, abilised ja õpetajad

Loomad- meie sõbrad, abilised ja õpetajad

Erinevate lemmikloomade pidamine muutub iga päevaga aina tavalisemaks. Paljudes peredes on loomad  saanud lausa pereliikmeteks. Peale tavapäraste lemmikloomade nagu kass, koer või hobune on inimesed hakanud rohkem suhtlema ka kõiksugu muude loomade nagu roomajate, näriliste, isegi lindude, kalade ja putukatega. Siin polegi midagi imestada, sest peale selle, et loomad hoiavad meil nunnumeetrit põhjas, on suhtlemine ja lähedus loomadega inimese elus väga olulise tähtsusega, mõjudes hästi nii meie füüsilisele, emotsionaalsele kui ka mentaalsele tervisele. Suhtlemine loomadega teeb inimesed rõõmsamaks, vähendab stressi, depressiooni ja ärevust, alandab vererõhku, vähendab südamehaiguste riski ja tugevdab immuunsust. Loomad võivad meile olla imelised kaaslased, fantastilised abilised ja lojaalsed sõbrad. Loomad pakuvad meile seltsi, aitavad peletada üksindustunnet ning tekitavad meis rõõmu ja õnnetunnet. Meie vajadus loomade järgi on olulisem kui kunagi varem, nad on meile sillaks tagasi looduse juurde.

Loomad on meie suurepärased õpetajad

Loomaga ühe katuse all elamine õpetab lastele maast madalast vastutustunnet ja usaldust. Lapsed, kelle kodus on loom, on vähem eneseksksed, nad on arvestavamad, empaatilisemad, kannatlikumad ja suhtuvad ka teistesse loomadesse austavamalt ning oskavad paremaid suhteid luua ka teiste inimestega. Loomadega suhtlemine aitab parandada lastel tähelepanelikkust ning isegi õpitulemusi. Loomad aitavad olla mängulisemad ja lapselikumad ka täiskavanutel.

Loomad tugevdavad meie immuunsust

Juba imikuna loomaga koos elamine aitab lastel vähendada erinevate allergiate, nahaprobleemide ja astma tekkimist. Erinevate bakteritega kokkupuutumine tugevdab immuunsust, mis aitab lastel kasvada  tugevamate ja tervematena. Ka täiskasvanud inimesed jäävad vähem haigeks kui nad suhtlevad loomadega igapäevaselt.

Loomad pakuvad meile lähedust

Inimsuhted võivad olla väga keerulised, ning omavahelised lähedased suhted ei ole alati kerged tekkima. Inimesed kannatavad läheduse puudumise pärast väga sügavalt. Loomad ei kritiseeri ega süüdista, nad aksepteerivad sind täielikult sellisena nagu sa oled ning nendega on kergem luua lähedust pakkuvaid ja hinge kosutavaid suhteid.

Loomad aitavad meil teineteiega sotsialiseeruda

Ehkki inimesed elavad täna külg-külje kõrval, puudub meil tihti omavaheline suhtlemine. On üsna tavaline, et miljonite elanikega linnades käivad inimesed ninad maas, kellegile otsa vaatamata oma sissetallatud rada ja põevad hinges sügavat üksindust. Loomad lähendavad meid üksteisega, pakuvad kõneainet ja soodustavad vestlemist ka häbelikematel inimestel.

Loomad aitavad meil olla siin ja praegu

Vaadates näiteks kassipoegi mängimas, linde lõunasse lendamas, kala ujumas või sipelgaid askeldamas meie silmad lausa puhkavad, seiskuvad kõik muud mõtteid meie peas, meel rahuneb ja südamelöögid muutuvad aeglasemaks. Suudame olla hetkes, meie stressitase langeb ja ärevus taandub.

Loomad on meie väärtuslikud abilised

Paljudel loomaliikidel on üliarenenud lõhna, kuulmis, nägemis ja tunnetus taju. Need omadused aitavad ka inimesi, kel seesugused tajud puuduvad. Näiteks on välja treenitud koeri ja kasse, kes annavad märku kui inimesel on kehas kasvaja või mõni muu haigus. Tänapäeval on ka väga edukaks osutunud loomateraapia, mida kasutatakse erinevate terviseprobleemide korral näiteks koolides, vangalates või haiglates.

Loomad aitavad meil rohkem liikuda ja säilitada vitaalsust

Osad loomad nagu hobused või koerad vajavad palju liikumist, mis pakub ka nende omanikele korralikku füüsilist koormust ja värskes õhus liikumist. See omakorda aitab püsida inimestel tervete ja vitaalsetena.

Loomad armastavad tingimusteta

Üks tähtsamaid omadusi loomadel on nende haruldane võime armastada tingimusteta ning täita armastuse ja hoolivusega ka meie südamed. See on ehk ka põhjus, miks loomaomanikel on vähem südameprobleeme ning isegi südameataki läbielanud loomaomanikud taastuvad haigusest kiiremini.

Sügav austus kõikide loomade vastu, nad väärivad ainult parimat

Pidades erinevaid lemmikloomi, on inimesed õppinud ka loomi ja nende hingeelu rohkem tundma. Loomad on meile tegelikult väga sarnased. Nad tunnevad samuti valu, kurbust, hirmu, rõõmu, naudingut, kaastunnet ja paljusid teisigi tundeid ja emotsioone, mida inimesedki. Mida lähedasemaks me erinevate loomadega saame, seda enam me avastame, et loomad võivad olla äärmiselt intelligentsed ja taibukad, isegi sead ja lehmad, keda oleme harjunud vaid toidulaual nägema. See näitab kui vähe me tegelikult oleme tundnud oma elukaaslasi sellel maamunal ja et erinevate loomade tundma õppimine muudab nii loomade kui meie endi kooselu kvalteetsemaks, täiuslikumaks ja harmoonilisemaks. Me vajame suhtlust ja lähedust loomadega samuti nagu me vajame toitu, und, päikest ja vett. Me oleme loodud kooseksisteerima.

Selleks, et loomad saaksid anda meile kõike seda loendamatut kasu, tuleb  loomulikult ka meil kindlustada omalt poolt nende natuurile vastavad elamistingimused ja toit. Inimesele mõjub samuti hästi kui ta saab loomi vaadata looduses nende päris oma kodus. On äärmiselt rahuldust pakkuv näha rikkalikku valikut loomi ja linde vabaduses askeldamas ja oma elu elamas. Loomade väärkohtlemine laastab väga tugevalt eelkõige meie endi südant ja hinge. Seetõttu on hädavajalik säilitada ka loomade looduslikud elukeskkonnad. Õnnelikud, hästi hoitud, armastatud ja oma eluga rahulolevad loomad lisavad meie elule hindamatut väärtust ja sügavat rahuldust.

About Egle

Kuigi igaüks meist on unikaalne ja proovib otsida oma tõde omamoodi, soovime me kõik siiski tegelikult ühte ja sama – olla õnnelikud ja armastatud, elada külluses ja hingerahus ning olla terved. Julgustan sind tõstma oma teadlikust, nägema ” suurt pilti” , kuulama oma keha ja vastutama ise oma tervise eest. Tore kui leiad siit lehelt midagi kasulikku, mis aitab sind sinu teekonnal edasi. Kui ei, hinga sügavalt sisse ja mine edasi. :)

Leave a Reply