Home » Kehakeel » Kuidas toimib õnnelik suhe

Kuidas toimib õnnelik suhe

Järg artiklile “ Suhted mehe ja naise vahel

Inimesed otsivad omale hingesugulast, kes tuleks ja päästaks neid. Soovitakse klammerduda kellegi külge, kes paneb neid õnnelikuna ja armastatuna tundma. Vahest otsitakse ka kedagi spetsiaalset, seatakse tingimused, milline peaks tulevane partner välja nägema, mida ta peaks oskama, kuidas rääkima kuidas istuma ja astuma. Jah, ja see soov võibki täide minna, nii saadaksegi omale partner, kellel on ilus näolapp, kena pepu või paks rahakott. Aga sa ei ole ikka veel rahul. See ei ole see mida ja keda otsisid? Miks?

Õnneliku suhte valemid

Iseenda armastamine. Armastades iseennast, oled võimeline armastama ka teisi. Õnnelikud inimesed loovad õnnelikke suhteid. Kui sa otsid õnne ja rahulolu suhtest, siis on see suhe juba ette läbi kukkunud. Sul tuleb kõigepealt leida iseennast, leida armastus enda seest ja olla õnnelik iseenda seltsis, alles siis tõmbad magnetina oma ellu hingesugulast.

Tolerantsus. Kui sa otsid perfektset ja ideaalset inimest, siis sa ei leia seda mitte kunagi. Hea suhte õnnestumiseks tuleb aksepteerida teist poolt sellisena nagu ta on. Kui me oleme vabad ebavajalikest soovidest, milline peaks teine inimene meie arvates olema, siis ei pea me kunagi pettuma. Ebameeldivused teise inimese juures aitavad meil näha ilma idealiseerimata inimest sellisena nagu ta on. Mida rohkem teine inimene sind ärritab , seda rohkem on tal sulle õpetada.

Usaldamine. Usaldumine ei teki tavaliselt üleöö. Me kanname endaga kaasas mineviku suhteid, mis võivad tugevalt varjutada meie imelisi oleviku hetki. Ilma usalduseta aga ei e suhe võimalik. Usaldamine tähendab ausust igas olukorras. Isegi tibatilluke vale võib purustada paljude aastate jooksul tekkinud usalduse sekundiga. Kui oled midagi lubanud, siis tee seda. Kui sa aga ei ole võimeline oma lubadust täitma, siis ütle seda aga ära jäta lubadust lihtsalt “õhku rippuma “. Et üldse kedagi teist usaldada, tuleb sul eelkõige usaldada iseennast. Ole aus enda tunnete suhtes, usalda oma keha ja vaistu. Kas sa tunned suhtes hirmu, armukadedust, viha või tunned end suhtes turvaliselt ja õnnelikult?

Pühendumine. Kui sina ja sinu partner olete valmis püsisuhteks, siis tuleks panna sellesse suhtesse kogu oma hing, aeg ja energia. Jagada kogu oma olemust, hinge ja maist vara.

Suhet alustades, tuleb endale aru anda, et see on täiskohaga “töö”. Kui sa ei ole valmis end 100% pühendama, siis parem ära alustagi.

Nurjunud suhte energia võetakse tahestahtmata endaga järgmisse suhtesse kaasa.

Kuid tuleb ka ära tunda, et ühel hetkel võib olla liiga palju tööd suhtes liig mis liig.Kui ei tööta, siis ei tööta. Pikk ja õnnelik suhe saab toimida ainult siis kui mõlemad pooled seda soovivad .

Suhtlemine ja kuulamine. Kui paljud paarid jooksevad omadega rappa tänu sellele, et omavahel ei räägita, veel vähem kuulatakse. Pole vaja karta valu ja pettumusi suhtes, välja rääkides saab lõpuks kõik klaariks, mitte ei jää sisse käärima. On väga oluline rääkida oma tunnetest, emotsioonidest ja soovidest kohe kui nad tekivad, mitte oodata aastaid karika pilgeni saamist, et viimane tilk vallandaks kaose. Samas on oluline ka sõnadega ettevaatlik olla, kui emotsioonid on laes, on kerge pilduda solvanguid mis jäävad meie meelde mantratena pikaks ajaks kajama.

Aeg teineteisega koosolemiseks. See on regulaarne kvaliteetaeg, kus ei ole lapsi, vanemaid, sõpru, kasse ega koeri . Teineteisega olemise aeg on suhte eluspüsimiseks vältimatu. See ei tähenda koos kumbki oma arvutitaga istumist või teleka vaatamist, pigem ikka ühine õhtusöök, jalutamine, südamest südamesse rääkimine, rattasõit, jooga, mediteerimine, puhkus või mis iganes tegevust koos nauditakse.

Aeg ka eraldi olemiseks. Veetes osa aega teineteisest eraldi ja tegeldes oma huvidega on sama tähtis mis koosvedetud aeg. See toob suhtesse värskust ning paneb paari teineteise järgi igatsema.

Spirituaalsus ja seksuaalsus on hädavajalikud, et nautida intiimset ja elutervet suhtet. Seks ei ole ainult füüsiline, vaid puudutab sügavalt meie hinge, mistõttu tuleks seksuaalenergiaga targalt ümber käija. Iga suhe peab kandma võimalikke tagajärgi, mille toob kaasa seksuaalenergia vahetamine. Hea seksuaalsuhe saab toimuda vaid siis, kui  partnerite vahel toimub selge ja aus suhtlemine. Armatsedes oma armastatuga on seks väga võimas, energeetiline ja tervendav ning tõstab ” taevasse”. Kui aga partnerite vahel puuduvad positiivsed tunded või nad ei austa teineteist, siis on seks neile hävitava toimega. Seksuaalenergia mõistmine, avatud süda, usaldus ning oma hirmudest ja eelarvamustest vabanemine võimaldavad saada mehel ja naisel üheks ning näha teieneteise silmis kogu universumit. Spirituaalne seks on Shakti ja Shiva imeline üksolemine, teineteise ja universumi ülistamine. Kui seksi kogevad kaks teadlikku inimest, siis on see ilus ja püha ühendus mehe ja naise vahel. Seks on hingede ja teadlikkuse ühendamine, et kogeda kõrgemaid teadvuse seisundeid.

Teineteise isetu teenimine. See ei tähenda teineteise igat egoistliku soovi täitmist vaid südamest tulevat soovi anda teisele seda mida ta sinult vajab. On see siis kaitse pakkumine, turvalisuse ja materjaalsuse tagamine või hellitamine ja hoolitsemine. See on justkui vastastikune andmine. Sa tahad jagada ja anda teisele seda mis sul on anda. Teineteise isetu teenimine muudab paari üheks. Neist saab kaks keha aga üks hing.

About Egle

Kuigi igaüks meist on unikaalne ja proovib otsida oma tõde omamoodi, soovime me kõik siiski tegelikult ühte ja sama – olla õnnelikud ja armastatud, elada külluses ja hingerahus ning olla terved. Julgustan sind tõstma oma teadlikust, nägema ” suurt pilti” , kuulama oma keha ja vastutama ise oma tervise eest. Tore kui leiad siit lehelt midagi kasulikku, mis aitab sind sinu teekonnal edasi. Kui ei, hinga sügavalt sisse ja mine edasi. :)

Leave a Reply