Home » Spirituaalsus » Kuidas olla õnnelik iga päev

Kuidas olla õnnelik iga päev

Õnn, õnn , õnn. Mis on õnn, kus on õnn ja kellega on õnn? Vahest lihtsalt tundub nii, et õnn on igal pool mujal, aga mitte sinu elus. Õnnetu olemine röövib meilt elujõu, energia ja tegutsemissoovi. Seevastu õnnetunne tõstab meid sõna otseses mõttes justkui lendu, tekib meeletu energia, inspiratsioon ja tegutsemissoov. Olles õnnelik, saavad võimatud asjad võimalikuks ja hirmud suurepärasteks õppimisvõimalusteks. Kuidas hoida õnne iga päev enda ligidal ja nautida elu võlusid täiel rinnal.

On oluline teha keegi õnnelikuks,
ja on oluline alustada iseendast.

Kuula oma südame häält. Milline tegevus paneks su südame rõõmust laulma. Võibolla meeldib sulle joonistada, kududa, lugeda, kirjutada, laulda või mida iganes. Kui tead, mis see on, siis mine ja tee seda. Ära  oota homset ega ülehomset, ära poe kohustuste taha, las kohustused ootavad sind homseni. Leia iga päev kasvõi tunnike tegelda sellega, mida sa tõeliselt naudid. Las see magus tunne toob sulle naeru näole ja annab sulle jõudu  ja inspiratsiooni terveks päevaks.

Ole avatud uutele asjadele. Planeerides ära kõik oma päevad ja  võibolla isegi kogu elu, muutub kogu su elu väga rutiinseks  ja igavaks ning pühib pikapeale naeratuse su näolt ning sära silmist. Kas oled märganud, et kui asjad ei kulge plaanipäraselt, tekib ärritus, viha ja frustatsioon. Me ei näe alati suurt plaani ja laseme end ärritada asjadest, mis aastate pärast tagasi vaadates võivad  tegelikult olla parimad asjad, mis meie elus juhtuda võisid. Ole vaba, spontaanne ja paindlik. Olles avatud elu võimalustele koged piiratuse asemel piiritust. Sest kõik on võimalik kui sa ainult lubad endal uskuda, et kõik ongi võimalik.

Leia oma sisemine laps. Miks me küll muutume täiskasvanuna nii hirmus tõsisteks ja murelikeks ning näeme elu läbi hallide prillide. Raske on lasta end lõdvaks ja võtta elu kui mängu ning näha asju uutest vaatenurkadest. Me muretseme oma töö, laste, tervise ja kodu pärast. Aga millal me seda siis kõike naudime?  Millal sa viimati südamest naersid? Millal mürasid oma koeraga või mängisid ennastunustavalt, kella vaatamata oma lastega. Millal võtsid ratta ja sõitsid sinna kuhu tee sind viis? Iga päev tuleks veeta aega oma sisemise lapse seltsis. See on vabastav ja inspireeriv ja aitab meil olla hetkes ning kogu elu tundub palju palju ilusamana ja rõõmsamana.

Ole sina ise, sest kõik teised on juba võetud.( Oskar Vilde). Iga inimene on täisesti unikaalne ja kordumatu. Ei ole mõtet teha asju ja sättida oma elu teiste järgi, sest tulemuseks on see, et lõpuks  pole me nii lihtsalt rahul ega õnnelikud. Meie elu õnnestub kõige paremini siis kui me teeme asju oma moodi, siis me oleme kõige õnnelikumad.

Ole tänulik selle eest, mis sul juba on. Ego dikteerib meile:  Kui ma saan omale uue auto, maja, partneri, siis ma olen õnnelik. See õnn ei ole aga kunagi püsiv, sest egol ei ole kunagi piisavalt, ta leiab alati uued soovid ja lubab alles seejärel sulle õnne. Kui sa vaatad aga elu läbi südame siis näed kui hästi sul tegelikult kõik on. Ole tänulik,   et sul on võimalus õppida, kogeda ja areneda iga päev. Ole tänulik inimeste eest kes su elus  on ja selle eest, mida nad sulle on õpetanud. Ole tänulik, et sul on töö mida armastad. Ole õnnelik, et sul on kodu ja koht siin taeva all, et sul on toit mida süüa. Kuid mis kõige tähtsam ole tänulik, et sa oled olemas, et sul on võimalus elada siin maamunal ja näha seda maailma, mis on täis imesid- tunda päikest ja tuult, näha lilli ja liblikaid ning kogeda elu müstilist maitset. Ole tänulik, et sul on süda kus elab armastus, näidates  sulle õnneliku elu teed igal sammul.

About Egle

Kuigi igaüks meist on unikaalne ja proovib otsida oma tõde omamoodi, soovime me kõik siiski tegelikult ühte ja sama – olla õnnelikud ja armastatud, elada külluses ja hingerahus ning olla terved. Julgustan sind tõstma oma teadlikust, nägema ” suurt pilti” , kuulama oma keha ja vastutama ise oma tervise eest. Tore kui leiad siit lehelt midagi kasulikku, mis aitab sind sinu teekonnal edasi. Kui ei, hinga sügavalt sisse ja mine edasi. :)

Leave a Reply