Home » Jooga » Jooga

Jooga

Tänapäeval harrastavad inimesed joogat paljudel põhjustel, alustades vajadusest maandada stressi või harrastada tervislikumaid eluviise. Mõne jaoks on see lihtsalt trendikas, teisele on arst määranud seda taastusraviks, kolmas soovib saavutada soovitud figuuri. Jah, tegelikult ongi jooga kõike seda, kuid tema tõeline eesmärk on teekond iseendasse, kus kõik see mida sa otsid on seal juba olemas.

Mis on jooga?

Mõiste “jooga” juured on sanskriti keeles (“jugit”) ja tähendab see ühendust (ühendada midagi millegagi). Jooga aitab meil ühendada individuaalset teadvust Universaalse Teadvusega, lõhkuda alateadlikke limiteeringuid ja kasutada oma kogupotensiaali, et avarduda ja kogeda lõpmatust. Päris lõpuni polegi joogat võmalik defineerida, selle tähendus on lihtsalt lõputu.

Jooga on eksisteerinud ja arenenud maailmas tuhandeid aastaid läbi erinevate tsivilisatsioonide, olles igapäeva elu õpetuseks, kus pole mitte midagi müstilist ega religioosset. Kõik jooga liigid on konsentreeritud energiale, mis meis kõigis valitseb.

Originaalis töötas joogi kõikide aspektidega ise, nii füüsilise, mentaalse kui universaalsega, kuid aja möödudes tehnikad jagunesid ja valgusid laiali. Inimestel olid erinevad vajadused ja igaüks hakkas praktiseerima erinevaid komponente üldisest joogasüsteemist. Mingit asja rohkem, teist vähem, mõnda üldse mitte. Mõned eelistasid ainult harjutusi, jättes mantrad kõrvale, teised tegid ainult mantraid ja meditatsioone. Aja jooksul tekkis sel moel 22 erinevat joogakoolkonda, mida praktiseeritakse ka tänapäeval laialdaselt. Enamik liikidest tegelikult lihtsalt kopeerivad teineteist. Neist populaarseim on hatha jooga. Öeldakse, et kundalini jooga on 16x nii efektiivne, kui hatha jooga. Siiski, ükski joogaliik pole teisest halvem ega parem – kõik sõltub sellest, mis just sulle paremini sobib.

Jooga põhineb omaalgatusel ja isiklikul ponnistusel, järgides juhiseid ja õpetusi. Tulemuseks on terve keha, keskendumisvõimeline meel, ärganud intuitsioon, teadlilikkus iseendast, ümbritsevast ja lõpmatusest. Sa oled see, mida sa mõtled.

Joogaharjutaja peab olema valmis muutma oma eluviisi ja ohverdama iga päev veidi aega harjutusteks. Seetõttu on tähtis pöörata tähelepanu oma tavalisele käitumisele ja mõtlemisele, eriti selle eetilisele ja moraalsele küljele. See on tähtis seepärast, et joogaga tegelemine võib stimuleerida kõiki meie elu toiminguid. Kõik jooga suunad rõhutavad eetika tähtsust isiksuse terviklikkuse kujundamisel. Lihtne ja looduslähedane eluviis on tähtis söömisel, tööd tehes, puhates ja joogat harrastades. Oluliseks peetakse mõõdukust ja distsipliini nii elus kui harjutuste sooritamisel. Tegeledes joogaga püüame luua harmooniat füüsilise keha, hinge ja meele vahel.

Kõige olulisemaks eesmärgiks joogas, on teadlikkuse avardumine.

Mis on kundalini?

Nii, nagu kõik jõed voolavad ookeani, on kõikide joogaliikide eesmärgiks kundalini tõusmine. Mis on kundalini? See on inimese kogupotensiaal. Yogi Bhajan

Kundalini tähendab otsetõlkes armastatu juuksekiharat. See on poeetiline võrdlus kiharana või maona keerdus energiale, mis peitub magavana meis kõigis. Kundalini ehk loov jõud või elu algenergia äratatakse ja tõstetakse mööda selgroogu läbi energia keskuste e. tshakrate, neid samal ajal aktiviseerides ja lahti hoides. Kundalinit kutsutakse ka hinge närviks.

Mis on kundalini jooga?

Kundalini jooga on tehnoloogia, mis välja töötatud iidsete joogide poolt, mida on uuritud India ja Tiibeti kloostrites tuhandeid aastaid, kus seda hoiti kuni 1969 a. salajas ja anti edasi vaid suuliselt meistrilt jüngrile ja kuninglikest soost inimestele. Yogi Bhajan muutis selle kättesaadavaks ka Läänes, kuna jõudis äratundmisele selle joogaliigi vajalikkusest maailmas. Kundalini jooga on niinimetatud koduhoidjatele, inimestele, kes peavad tegelema tööga kaasnevate igapäevaste probleemide, stressiga ja kasvatama peret.

Kundalini jooga harjutused töötavad närvisüsteemi, vereringe, lihaste ja aju funktsioneerimise, säilimise ja võimekuse tõstmisega, mõjutades ka lümfide, neerude ja näärmete tööd, aidates kehast mürke välja viia. Kundalini jooga õpetab vabastama ja suunama energiat. Selleks ei keskenduta liigselt asendite täiusele, et mitte takistada energia voolu, vaid nauditakse ja aksepteeritakse seda, milleks hetkel võimelised ollakse.

Võrreldes teiste joogaliikidega on kundalini jooga dünaamilisem ja intensiivsem kuigi harjutused ise on lihtsad ning nende praktiseerimine on kõigile jõukohane, hoolimata vanusest või tervisest.

Joogaga tegelemine annab hea tervise, elujõu ja tasakaalustatud meele. Õpetab keerulistes olukordades neutraalset meelt säilitama.

Kundalini jooga kohta leiad rohkem infot: http://www.kundaliniyoga.ee/et/

Kundalini Joogas on kombeks võtta õpetajatel endale spirituaalne nimi, mis väljendab hinge olemust ja eluülesannet. Minu spirituaalne nimi on Surjan Kaur, mis tähendab motiveerivat ja noorendavat isiksust.
Üks imeilus mantra Snatam Kaurilt : Suni-Ai Celebration

Sa oled see, mida sa sööd!

Looduses on olemas tasakaal, kui seda häirida on tulemuseks sõna otseses mõttes kaos. Kundalini jooga läheneb toitumisele läbi Ajurveeda, mis on Indiast pärit eluteadus, olles eksisteerinud maailmas u. 5000 aastat ja selle teaduse üks põhisesukohti on, et oleme terved ja õnnelikud, kuni säilib tasakaal kehas, hinges ja vaimus. Me saame loomulikul viisil oma elu mõjutada, muuta, pikendada ja juhtida, nii et haigused ja vanadus seda ei segaks.

Joogide 9 põhimõtet toitumisest

  1. Söö, et elada, ära ela selleks, et süüa.
  2. Väldi näksimast toidukordade vahel.
  3. Söö ainult siis kui oled näljane.
  4. Näri korralikult (32 korda). Maol ei ole hambaid.
  5. Lõpeta söömine kui oled kolm neljandikku täis.
  6. Puhka peale igat sööki.
  7. Ära söö pärast päikeseloojangut (peale 20.00).
  8. Kord nädalas anna oma kehale puhkust (vee, puuvilja või aedvilja päev).
  9. Kui sa ei suuda toitu seedida ega väljutada, ära söö seda! (naised 18 tundi, mehed 24 tundi)

Veevalaja ajastu

Me liigume uude, veevalaja ajastusse. Selle ajastu moto on olla olemas. See on energia, informatsiooni ja teadlikkuse aeg. Veevalaja ajastul pole ainuüksi intellekt enam piisav. Me vajame sõprust ka oma intuitsiooni, emotsioonide ja intstinktidega. Veevalaja on intelligentsuse, altruismi, innovatsiooni, sõpruse, grupiteadvuse, universaalsuse ja kokkuhoidmise märk. Uus ajastu on valgustatuse ajastu, kus toimub ühtesulamine kõrgema teadvusega. Enam ei otsita jumalat väljastpoolt, sest igaüks tunnetab jumalat iseendas. „Minu“ ajastu on otsa saamas ja asemele astub „meie“ ajastu.

Selleks, et olla kooskõlas uue vibratsiooniga ja maksimeerida selle tulemusi, on meil vaja tervet keha, tugevat närvisüsteemi, neutraalset meelt, tasakaalus ja avatud tšakraid ning tugevat ja kiirgavat elektromagnetvälja. Kundalini Jooga on veevalaja ajastu jooga. See on tehnoloogia, millega oled võimeline avastama oma tegelikku olemust, avama oma südant ning kohtuma oma hingega.

Sat Nam!

May the long time sun shine upon you  Igavene päike on su kaaslane
All love surround you                                                         armastus sinu sees
And the pure light within you tema valgus hele taevane
Guide your way on näitab sulle teed

Tule joogatundidesse!

19 september , neljapäevit kella 11.00-12.30 ni, kundalini jooga algajatele.  Wahe Gurus.

 Vaata lisa: http://www.kehakeel.ee/2013/08/kundalini-jooga-algajate-kursus.html

About Egle

Kuigi igaüks meist on unikaalne ja proovib otsida oma tõde omamoodi, soovime me kõik siiski tegelikult ühte ja sama – olla õnnelikud ja armastatud, elada külluses ja hingerahus ning olla terved. Julgustan sind tõstma oma teadlikust, nägema ” suurt pilti” , kuulama oma keha ja vastutama ise oma tervise eest. Tore kui leiad siit lehelt midagi kasulikku, mis aitab sind sinu teekonnal edasi. Kui ei, hinga sügavalt sisse ja mine edasi. :)

Leave a Reply