Home » Jooga » Joogaraamat ” Teejuht Joogamaailma”

Joogaraamat ” Teejuht Joogamaailma”

Siin on koos tuntuimad joogastiilid Eestis ja inspireerivad lood meie oma vägevatelt joogaõpetajatelt.

jooga_kaas

Siinkohal avaldan suure tänu Kristel Paimlale, Sukhdev Kaurile, Liina Elvikule, Kalev Klaarile, Pille Eiknerile, Reelika Rohtmaale, Evelin Märtsonile, Helje Kasearule, Jocke Salokorpile, Murel Murakale, Marina Protjompkinale, Silver Tangile, Ester Helena Auale, Temea Millironile, Annely Naukasele, Ingvar Villidole ja Inga Põldmale, kes andsid suure panuse tutvustamaks joogat lähtuvalt oma isiklikust kogemusest.

Raamat annab lihtsa ülevaate joogast ja julgustab seda proovima. Kuigi raamatu kaudu ei saa joogat edasi anda nagu vahetult seda ise kogedes, kuid mingi suuna ja tunnetuse saab siit kindlasti. Siin on juttu joogast üldiselt, selle olemusest ning loomulikult erinevatest joogastiilidest. Lisaks imelised lood joogaõpetajatelt endilt- nende teekonnad ja äratundmised joogamaailmas.

Sissejuhatus

Tänapäeval on jooga saanud väga populaarseks ning joogatunnid on laialt levinud. Kindlasti oled ka kuulnud, et jooga on väga hea ja kasulik. Võibolla oled isegi proovinud seda korra või paar, kuid nähes neid inimesi, kes väänlevad naljakates poosides ja teevad kummalisi hääli, oled ehk tundnud, et jooga pole päris sinu jaoks. Võibolla oled hoopis mõelnud, et joogat harrastades peab olema noor, piitspeenike naisterahvas, sööma tofut, või kuuluma mingisse ususekti. Või arvad, et oled jooga jaoks liiga vana, liiga lühike või ei paindu piisavalt.

Sa võid aga imestada kui kuuled, et tegelikult sobib jooga kõigile, kes on avatud selle õppimisele, soovivad iseenda kohta rohkem teada saada, terveneda füüsiliselt ja vaimselt ning kasvada spirituaalselt. Joogas ei ole füüsilisi, soolisi, ealisi, religioosseid või rahvuslikke piiranguid. Seetõttu sobib jooga nii noortele ja vanadele, meestele ja naistele, pikkadele ja lühikestele, peenikestele ja kogukatele. Jooga sobib igast rahvusest ja religioonist inimesele. Joogaga saab alustada iga hetk, tuleb ainult leida enda jaoks see õige lähenemine, õige stiil, mis sind sügaval südamepõhjas kõnetab. Raskeks teeb asja tihtilugu see, et maailmas on olemas nii palju erinevaid joogastiile ja materjale nende kohta. Kõikidesse põhjalikult süveneda üks inimene oma elu ajal ei suuda ja tegelikult pole vajagi. Hea on teada, et vastavalt iga inimese filosoofilistele arusaamadele, vaimsuse püüdlustele ja füüsilisele valmisolekule on olemas ka vastavad jooga stiilid. Need on nagu erinevad uksed joogasse, mis annavad lihtsalt võimaluse kuskilt alustada ja joogamaailma siseneda.

Sisukord
Jooga ajaloost
Esimesed ülestähendused joogast
Esimesed läänes tuntud õpetajad
Jooga tänapäeval

Mis on jooga
Teekond iseendasse
Jooga kui elustiil
Kellele sobib jooga
Millal ja kui tihti joogat teha
Abivahendid joogas

Jooga filosoofia
Patañjali kaheksa haru
Teadlikkuse avardumine
Keha, hing, meel ja ego
Karma, dharma ja samsaara
Eluenergia
Mis on kundalini
Tšakrad
Intuitsioon
Toitumine joogas

 
Namaste!

Leia raamatupoodidest:

https://www.rahvaraamat.ee/p/teejuht-joogamaailma/764244/et?isbn=9789949579020

http://www.apollo.ee/teejuht-joogamaailma.html?___store=et&___from_store=ru

About Egle

Kuigi igaüks meist on unikaalne ja proovib otsida oma tõde omamoodi, soovime me kõik siiski tegelikult ühte ja sama – olla õnnelikud ja armastatud, elada külluses ja hingerahus ning olla terved. Julgustan sind tõstma oma teadlikust, nägema ” suurt pilti” , kuulama oma keha ja vastutama ise oma tervise eest. Tore kui leiad siit lehelt midagi kasulikku, mis aitab sind sinu teekonnal edasi. Kui ei, hinga sügavalt sisse ja mine edasi. :)

Leave a Reply