Home » Kehakeel » Inimese imeline areng

Inimese imeline areng

Olid ajad kus ainult valgel mehel  oli ” õigus”otsustada kogu maa ja selle  elanikkonna üle.  Loomulikult pidi ta olema teistest füüsiliselt tugevam, sest ainult tugevus oli siinkohal määravaks argumendiks. Teised tapeti või orjastati.

Ei tohtinud olla teistsuguse nahavärviga. Neegreid koheldi hullemini kui loomi. Neid osteti ja vahetati, peksti ja tapeti oma suva järgi. Ühel hetkel hakati aru saama, et “wait a minute”, neegrid on ju ka inimesed, neil on ainult teistsugune nahavärv. Ja nii said ka neegrid pikapeale oma elu üle otsustamise endi kätesse tagasi.

Kuid naised olid jätkuvalt alamklass, pesupesijad, lastekanseltajad, harimatud, nõiad, teisejärgulised. Naise saatuse ja tegemiste üle otsustas mees. Nüüd on juba hakatud paljudes arenenud ühiskondades aru saama, et oot oot aga naised on ju ka inimesed ja tegelikult mees ja naine koos loovad harmoonilise terviku ning ongi  loodud vastastikust  koostööd tegema. Mees pluss naine võrdub täiuslik inimene.   Ja pikapeale on naised paljudes riikides saanud oma elu jälle endi kätesse tagasi ja saavad võrdselt meestega rinda pista kui soovivad.

Kuid lapsed olid ikka veel sõnaõiguseta mõtetud tatid, kes tohtisid ainult siis rääkida kui kana pissib. Lapse tunded, arvamused ja emotsioonid olid vähetähtsad. Siis aga hakati aru saama, et aga kuulge kõik see milline elu on meil lapsepõlves, see mõjutab ju kogu meie täiskasvanu elu. Kui äkki prooviks lapse tundeelu paremini mõista ja arendada tema andeid. Nüüd on lastekasvatamine saanud täiesti uue suuna ja väga paljudes riikides on hakatud seda mõistma, et lapseks olemine on nii võrd oluline ja püha värk, et vanemad peavad ikka väga teadlikult iga oma sammu lapse suunamisel kaaluma. Lapsed ei ole lihtsalt meie aksesuaarid.

Kuid vigased  ja väärarengutega inimesed ei olnud ikka veel inimväärsed, nad olid ühiskonna heidikud, ära põlatud. Inimesed naeruvääristasid neid ja nimetasid neid värdjateks. Kuid südametshakra on aja jooksul inimestel rohkem avanenud ning armastus ja kaastunne sai lõpuks võidule . Jah ka nemad on inimesed, ka neil on õigus oma elule ja unistustele.

Kuid siis tulid kapist välja homod, transvestiidid ja jumal teab kõik kes. Ja loomulikult oli see inimestele sobimatu vorm. Nad olid põlu all, neid mõnitati , solvati, peksti, alandati ja ainult selle pärast, et neil oli teistsugune seksuaalne orjentatsioon. Hallo! Me ei taha, et homod abielluksid ja lapsi kasvataksid. Ei muidugi las lapsed virelevad edasi lastekodudes või kannatavad mingite joodikutest vanemate nüristava elulaadi rüppes aga igati vinks vonks haritud ja homapaar ei tohiks kindlasti neid vaeseid lapsi, kellel pole isegi süüa, enda kasvatada võtta.
Aga paljud inimesed on hakanud aru saama, et  on homod päris toredad inimesed ja tegelikult on nad samasugused inimesed nagu inimesed ikka. Ja üks tore lause Ameerika telesaate juhilt Ellenilt: ” On täiesti absurdne hinnata inimest tema seksuaalse orjentatsiooni järgi, lõpetame selle teema ja hakkame jälle kõiki nende autode järgi hindama” 🙂

Kuid loomad olid edasi loomad, inimese suva järgi ekspluateeritavad olendid. Neid sai süüa, riideid valmistada, pidada neid ükskõik kui hulludes tingimustes, peksta, tappa, müüa, vahetada kuni paljude liikide väljasuremiseni. Siis hakkasid aga inimesed aru saama, et mõned neist on “nunnumad” ja sobivad koduloomadeks ja toredateks sõpradeks, seltsilisteks. Aga teisi , neid “koledamaid” võib edasi pidada kitsastes sulgudes ja nuumata söömiseks. Võime lehma vägivaldselt viljastada, siis vastsündinud vasika ära võtta, ära tappa, süüa, et  lehm saaks inimesele vasika asemel piima anda.Võime ära saagida elusalt ninasarvikult sarve ja jätta ta sedasi loodusesse hängima. Võime omale UGGSi saapad osta teadmata, et saabaste pehme nahk tulenb sellest, et loomadelt on nahk võetud elusalt. Võime metsloomi tsirkuses köiel tantsima panna ja elevandi taburile istuma ja uskuda siiralt, et ega neil seal metsas ju nagunii midagi paremat teha poleks.  Nüüd on aga järjest rohkem ja rohkem inimesi, kes on hakanud mõistma, et selline kohtlemine loomade suhtes ei ole okei. Loomad on samamoodi selle maa asukad, nad on lihtsalt teine rahvus ja väärivad lugupidavat käitumist ning neil on õigus olla vabad ning mitte inimese vägivaldses teenistuses. Kõikidel loomadel on samuti tunded,  hirmud ja omad tegemised.

Kuid emake maa meie toitja ja katja, sinna võis ikka visata prügi, tekitada reostust, raiuda maha metsi, väetada mürgiste kemikaalidega põlde ning lihtsalt laristada ja raisata  loodusressursse nagu homset ei tulekski. Ma nii mäletan neid aegu kus inimesed siin Eestis viskasid prügi maha sinna kuhu juhtus, viisid metsa alla oma rämpsu ja kuidas mu isa ütles autost prahti välja loopides, et mulle meeldib puhtus, alustan oma autost. Ja mis seal salata, endalgi oli harjumus kommipaberit ikka rohkem kuhugi põõsa alla sokutada kui mõni meeter eemalolevasse prügikasti poetada. Nüüd on aga paljud inimesed aru saanud, et emake maa on meie ainus toitja ja katja, ilma temata on inimkonnal ikka väga hapud lood. Ja juba mitmendat aastat käivad üritused, kus paljudes riikides tulevad inimesed kokku ja koristavad tasuta ise oma sodi tänavatelt ja metsaalustelt. Me sorteerime prügi ja ausalt, ma ei ole palju aastaid näinud inimest kes prügi lambist maha loobiks.
Taas on au sisse tõusnud orgaaniline ja keemiavaba toidu kasvatamine. Inimesed on aru saanud, et me ei saa mürgitada maad, loomi linde, putukaid  ja  taimi, sest me oleme kõik omavahel seotud ja mürgitades oma maad mürgitame iseendit.

Inimeseks olemine ja kasvamine on ääretult ilus kogemus. Tunda armastust ja kaastunnet sisimas kasvamas. Tunda ja näha kuidas me kogu aeg areneme, saame teadlikumaks ja oskame hinnata iseendit, teisi inimesi, loomi, loodust ja meid kui kogu tervikut.

Imelist teekonda inimeseks saamises!

About Egle

Kuigi igaüks meist on unikaalne ja proovib otsida oma tõde omamoodi, soovime me kõik siiski tegelikult ühte ja sama – olla õnnelikud ja armastatud, elada külluses ja hingerahus ning olla terved. Julgustan sind tõstma oma teadlikust, nägema ” suurt pilti” , kuulama oma keha ja vastutama ise oma tervise eest. Tore kui leiad siit lehelt midagi kasulikku, mis aitab sind sinu teekonnal edasi. Kui ei, hinga sügavalt sisse ja mine edasi. :)

Leave a Reply