Home » Endast » Endast

Endast

Võibolla sind huvitab, et….

Tervislikuma elustiili poole hakkasin suunduma peale seda kui tundsin, et need tõekspidamised, mis on meie ühiskonnas toidu ja elustiili näol aksepteeritud, ei rahuldanud minu  tervise ja hingerahu tegelikke huve.

Kunagi arvasin, et kui ma coca- colat ja kartuli krõpse, eluaegse säilivus ajaga ja silmipimestavate värvidega toiduks nimetatud asjandusi iga päev ei söö ning burgeritega sinasõbraks ei hakka, olen ma juba niigi tervislikkuse etalon. Täna tean, et sellest lihtsalt ei piisa, et tunda end oma kehas tõeliselt hästi.

Kui proovisin tegeleda joogaga, siis tundsin kohe, et joogalik maailm klapib minu enda sisemaailmaga. Kundalini jooga õpetajaks õppisin 2008 a.  Amrit Nam Sarovari koolis Prantsusmaal, kus õppisin  Karta Singhi ja paljude teiste joogide käe all 1 taseme õpetajaks. Joogatunde hakkasin andma alates 2009 aasta sügisest. Olen ka Kundalini Jooga Õpetajate Ühingu liige.

Jooga praktiseerimine ja tervislik toitumine on omavahel tihedalt seotud. Seetõttu hakkas mind sügavamalt huvitama ka toitumine, hakkasin praktiseerima tervislikku toitumist,  ajapikku muutus minu menüü kardinaalselt, omalegi üllatuseks jõudsin väga positiivsete kogemusteni oma tervise ja enesetunde vallas. Kolme lapse emana, on mul kohus ka vastutada oma pere tervise ja heaolu eest. Aastatega olen näinud kuidas loomulik toitumine ja elustiil võib mõjutada lapsi suurel määral kvaliteetsema elu kasuks.

Olen lõpetanud toitumisnõustaja eriala ja olen Eesti Toitumisteraapia Assotsiatsiooni liige. Hetkel nõustan neid inimesi, kes soovivad toitumisega oma elukvaliteeti parandada ning nautida sealjuures kogu protsessi. Siinkohal ongi suureks abiks  joogalik maailmavaade, mis aitab paremini mõista elu tervikuna.

Siiani õpin, uurin ja praktiseerin erinevaid õpetusi ja elustiile nagu taimetoitlus, veganlus, toortoitumine ning Hiina meditsiin, Ajurveeda ja  Metameditsiin. Ka üritan jätkuvalt õppida tundma oma keha märke ja praktiseerida looduslähedast eluviisi tänapäevases maailmas. Üldse armastan uue ajastu väljakutseid.

Kuigi igaüks meist on unikaalne ja proovib otsida oma tõde omamoodi, soovime me  kõik siiski tegelikult ühte ja sama – olla õnnelikud, armastatud ja armastavad, elada külluses ja hingerahus, olla terved, energilised, targad ning näha välja kaunid ja nooruslikud. Ei ole olemas õiget või valet, head või halba. Ei ole olemas vigu, sest kõik mida sa teed on vajalik, et õppida elama, olles rahul iseenda ja maailmaga. Lihtsalt tegele endaga, arene ja õpi ennast paremini tundma läbi erinevate aspektide, siis tunned paremini ka kõike seda mis sind ümbritseb.Usun, et kulununa ja väsinuna, külg ees hauda libisedes, viinakokteil ühes ja sigarett teises käes, tundub lõbus ja lahe vaid neile, kes ei ole teisiti elada proovinudki. Olge avatumad ja ikka sellistele asjadele, mis teile kahju asemel kasu toovad.

Ma loodan, et nende lehekülgedega saan jagada sinuga oma kogemusi ja nõuandeid, kuidas muutuda vastuvõtlikumaks uutele ideedele, uutele toitudele, uuele elustiilile ja saada hämmastavalt terve keha ja positiivse vaimu omanikuks.
Hoolitsege enda, oma keha ja kogu maailma eest.


Egle

About Egle

Kuigi igaüks meist on unikaalne ja proovib otsida oma tõde omamoodi, soovime me kõik siiski tegelikult ühte ja sama – olla õnnelikud ja armastatud, elada külluses ja hingerahus ning olla terved. Julgustan sind tõstma oma teadlikust, nägema ” suurt pilti” , kuulama oma keha ja vastutama ise oma tervise eest. Tore kui leiad siit lehelt midagi kasulikku, mis aitab sind sinu teekonnal edasi. Kui ei, hinga sügavalt sisse ja mine edasi. :)

Leave a Reply