Home » Kehakeel » Armasta oma keha » Armasta oma keha

Armasta oma keha

Paljud inimesed ei  tunne end oma kehas hästi, rääkimata siis veel oma keha armastamisest või oma kehaga kontaktis olemisest. Me kipume end võrdlema meedias tekitatud ebareaalsete iluideaalidega. Ikka ja alati leidub neid kehaosasid mida sooviksime parandada, peita, värvida, muuta või siluda. Kunagi pole piisavalt hea, ilus või hästi. Samas  pöörame me vähe või üldse mitte tähelepanu meie keha tõelisele funktsioonile.

Keha on kui meie tempel, meie hinge kodu. Ta on meiega nii headel kui halbadel aegadel. Meie keha on kui meie elu teejuht ja nõustaja nagu majakas, mis näitab meie hingele õiget suunda. Tänu kehale saame realiseerida oma maised unistused.

Meie keha on midagi palju rohkemat kui me suudame ette kujutada. Keha heaolust ja tervisest sõltub meie elu, areng ja looming. Oma keha kuulates, teda armastades ja tema eest hoolitsedes, saab keha funktsioneerida laitmatult, et sina saaksid segamatult teha seda, mida sa oled tulnud siia maailma tegema. Õpi oma kehaga kontaktis olema, teda kuulama ja armastama, sest sina ja keha olete ju koos kogu elu-sünnist surmani!

Õpi oma keha kuulama ja tundma. Inimesel on hing, meel ja keha, kes peaksid omavahel koos toimima, kuid meie meel ehk mõistus on nad teineteisest lahutanud, nii tekibki situatsioon, kus hing ihkab üht, meel teist ja keha kolmandat. Tavaliselt  loevad ainult meele ehk mõistuse( või ego, kes on mõistuse vallutanud) tahtmised ning hinge ja keha vajadused jäävad tahaplaanile. Seetõttu on ka oma keha ignoreerimine paljude inimeste  jaoks täiesti tavaline. Kas sina ja su keha olete alati ühel nõul, olete tiimis ? Keda sina tavaliselt kuulad, kas oma keha või keskendud ainult iseendale( oma meelele) ? Pane tähele kuidas su keha end tunneb erinevate tegevuste juures. Kui sa oled söönud sulle maitsava toidu, siis kuidas su  keha end peale söömist  tunneb- rammestust, erksust, lõhkiminemise tunnet või kergust ja rahulolu? Kuidas su keha tunneb end peale magamist- kas oled välja puhanud, värske või ikka veel väsinud ega jaksa end õieti liigutadagi?  Kuigi sulle võib meeldida pikalt arvuti taga istumine aga kuidas su keha end tunneb, kas talle ka meeldis? Kuidas su keha tunneb end peale hommikuni kestnud meeleolukat pidu ? Kuidas tunneb keha end peale trenni? Kuidas tunneb keha end peale külma veega karastamist või jalutuskäiku metsas?  Tee rohkem neid tegevusi, mis panevad su keha end hästi tundma.

Las fookus olla tervisel ja heal enesetundel. Liiga tihti pöörame tähelepanu täiesti ebaolulistele asjadele oma keha suhtes. Me muretseme, et meil on liiga väiksed rinnad või suur nina, lühikesed jalad  või vale kaalunumber. Me oleme mures keha vananemise pärast ja soovime olla igavesti noored. See on ju täiesti absurdne. Peatu ja mõtle  korraks, mida sa endaga ometi teed, mis sõnumi sa oma kehale saadad?  Selline mõtlemine  tekitab rahulolematust ja destruktiivset negatiivset energiat iseenda suhtes. Ilu algab seespoolt väljapoole, sa oled see mida mõtled ja tunned. Selle asemel pööra hoopis tähelepanu oma keha eest hoolitsemisele- puhtus, puhkus ja liikumine, tervislik toit ning positiivsed mõtted iseendast. Oma keha eest hoolitsedes puhkeb keha justkui õide ja vastab sulle hea enesetundega ning pakatava tervisega.

Ära häbene ennast vaadata, aksepteeri ennast sellisena nagu sa oled.  Saa üle hirmust end lahti riietuda, Vaata ennast peeglist sellisena nagu sa päriselt oled- alasti. Ära püüa midagi peita või varjata. Ära võrdle end kellegi teisega. Lase oma meelest lendu kõikides moeajakirjades nähtud kehad ja näod. Vaata oma kehakuju, oma silmi, juukseid, kortsukesi ja kurrukesi oma näos. Keegi pole igavesti noor, sinu elukogemused teevad sind iga päevaga ilusamaks. Aksepteeri oma keha täielikult, ükskõik kui kole või hirmus see sinu arvates ka poleks, ükskõik kui noor või vana sa parasjagu oled. Ära raiska oma aega tahtes olla teistsugune. Su keha on täpselt selline nagu see peab olema, et näha elu just läbi sellise keha nagu sulle selles elus on “antud”. Vaata ennast ja näe, et sinu keha on suur kingitus, looduse ime, see on täiesti ainulaadne, kordumatu ja ilus just nii nagu see on, just praegu, igal hetkel. Sa ei pea enda juures mitte midagi muutma. Ainus mida muutma pead on negatiivsed mõtted iseendast ja lõpetama oma keha kritiseerimise, sest keha kuuleb neid ja reageerib sinu sõnadele ja mõtetele vastavalt.

Õpi füüsiliselt oma keha tundma. Puuduta ja silita ennast. Kas julged? Kui niisama puudutamine on raske, siis määri oma keha igapäevaselt mõne naturaalse õliga. Hästi sobivad mandli või kookose õli, mis on ka nahka niisutavad ja toitvad. Puuduta oma keha armastuse ja õrnusega- oma käsi, jalgu, kaela, nägu, huuli, kõhtu, selga, rinnakut,  tuharaid, käi läbi kõik keha osad, ilma mingi erandita.

Koge teiste inimese puudutusi. Ka see võib olla mõne inimese jaoks väga väljakutsuv ja isegi ebameeldiv. Kas tunned end mugavalt kui keegi puudutab su põski, kõhtu või jalgu? Kallista rohkem ja tihedamini, mine massazi või tee ise kellegile massazi, lase end kaisutada ja kaisuta ise. Puudutused teevad imet, meie keha lihtsalt januneb puudutusete ja läheduse järele. Nii muutud sa oma keha suhtes kindlamaks ja avatumaks.

Liiguta oma keha erinevatel viisidel. Meil on väga kerge minna mingisse kindlasse rutiini ja liigutada end päevast päeva samal viisil. Kui teed joogat, siis mine vahepeal hoopis jooksma või vastupidi. Oled sa kunagi tantsinud ennastunustavalt?  Ka keha soovib vaheldust, keha soovib end erinevate tegevuste kaudu väljendada ja midagi luua. Erinevad liigutused muudavad sind oma kehas kindlamaks ja aitavad meil keha võimeid paremini tundma õppida. Naudi oma keha läbi erinevate tegevuste. Sa võid üllatuda, milleks su keha on võimeline. Keha on kui kanal, mille kaudu Universumi anded saavad väljenduda.

Proovi kogeda erinevaid tegevusi alasti. Väga kerge on riiete alla oma keha ära peita. Kuid proovi näiteks alasti magamist, alasti liikumist, lase end alasti pildistada. Eriti võimas on olla alasti looduses, käija paljajalu, ujuda alasti, kogeda oma keha tuules, vihmas ja päikeses. See on imeline ja väga vabastav tunne. Sa saad oma kehaga hoopis teistmoodi kontakti, muutud oma keha suhtes palju tundlikumaks, teadlikumaks ja tähelepanelikumaks, saades oma kehaga väga lähedaseks.

Kuula suletud silmadega. Kuula linnulaulu, merekohinat või oma lemmikmuusikat suletud silmadega. Tunneta helisid iga keha rakuga. Nii lähened oma kehale  hoopis teise nurga alt ja saad võimsa efekti osaliseks.

Tunneta toitu mida sööd. Keha teab, milline toit on tema jaoks parim kütus. Kuula oma keha ja söö seda mida tahaksid süüa ka naturaalses, küpsetamata, töötlemata, soolamata ja magustamata olekus. Jälgi oma loomuilikke instinkte, lõhna – ja maitsemeeli, oma kehaehitust ja selle iseärasusi. Vaata oma toitu enne söömist, tunne selle lõhna ja tekstuuri. Näri põhjalikult ja aeglaselt iga suutäit ja naudi toidu maitset.

Tunneta oma hingamist. Kuidas sa hingad? Enamik inimesi hingab kiiresti, pindmiselt ja ülarinnaga. Niimoodi pindmiselt hingates ei saa organism piisavalt hapnikku ja ka süsihappegaas ei saa siis väljahingamisega täielikult organismist väljuda. Heaolu ja lõdvestunud oleku puudus mõjutavad õiget hingamist.  Rohke hapnik muudab meie olemise energiliseks ja heatujuliseks. Hingamine mõjutab vereringe kaudu kopse, närvisüsteemi, seedimist ja ainevahetust. Sügav hingamine kõrvaldab kopsudest haiguskoldeid, vabastades need haigusi tekitavatest mürkidest, viirustest ja bakteritest. Õpi oma hingamist teadlikult aeglustama ja su keha tänab sind.

Lõdvestu. See on peaaegu kõige tähtsam ja kõige raskem oskus. Tänapäeva inimesed ei oska enam lõdvestuda. Meie kehal on mälu, mis peegeldab kõike, mida ta on läbi elanud, jäädvustades sinna kogunenud ja väljaelamata tunded energiablokeeringutena. Need teevad meid kangeks ja paindumatuks. Oskus lõdvestuda ja lasta oma keha pingetest vabaks, paneb energia kehas taas voolama ja ringlema, aitates meie kehal end taastada, uuendada ja noorendada.

Mida teha kui teised su keha kritiseerivad.  Sa ei saa küll kontrollida teiste mõtlemisi ja ütlemisi, aga mida rohkem sa oma keha armastad ja paremas kontaktis oma kehaga oled, siis ei lähe sulle need negatiivsed kommentaarid enam nii hinge. Kui sa oled oma kehaga sõbraks saanud, siis mingil hetkel need kommentaarid ka lihtsalt lakkavad. On niinimetatud piltilusaid tüdrukuid, kes pole oma kehaga heas kontaktis ja see paistab kaugele välja ja on naisi, kes esmapilgul tunduvad justkui mittemidagi ütlevad, kuid  kes naudivad oma kehas olemist igal sammul ja neid on ääretult hea ja ilus vaadata ja tunda. Õpi end kõigepealt ise aksepteerima ja armastama ja siis teevad seda ka kõik teised.

Jälgi kuidas sa ise vaatad teisi. Kas sina oled teiste suhtes kriitiline ja liigitad inimesi ilusateks ja koledateks, paksudeks ja peenikesteks? Proovi leida igas inimeses ilu. Teised inimesed peegeldavad sind ennast. Kui sa leiad ilu igal pool, leiad ilu ka iseendas.

Ka riietus on oluline.  Keha reageerib meid ümbritsevale- värvidele, mustritele. Kas su riided on puhtad, kas need on rõõmsad või luitunud? Isegi märgid ja mustrid on olulised, mis riietel peal on. Näiteks surnud pealuuga riideid kandes tõmbad sa endale tahes-tahtmata ligi negatiivset energiat-surma. Kas kannad aastast aastasse tumedaid lohvakaid riideid, mis näitavad, et sind ei huvita su keha või häbened end hoopis?  Või riietad end alati vastavalt viimasele moeröögatusele või sünteetilisest materjalist pitsitavatasse riietesse, et sul ebamugav isegi istuda, kõndida või koguni hingata. Riieta end mugavatesse, naturaalsetesse, heledatesse ja rõõmsatesse toonidesse, mis toetavad sinu kaunist kehakuju, lastes sul vabalt liigutada, hingata ning mis panevad sind end tundma hästi ja ilusana.

Täna oma keha sinuga koos veedetud aja eest. Igal hommikul täna oma keha, et ta toimib ja töötab ning sina saad nautida oma päeva ja täide viia oma unistusi. Igal õhtul kui lähed voodi, täna oma keha, et ta oli sinuga terve päeva ja pidas vastu kõigile katsumustele.

Armasta oma keha. Meie hing, meel ja keha on omavahel seotud ja kooskõlas. Keha reageerib sinu mõtetele, tunnetele ja uskumustele. Kui vihkad oma keha, siis keha vastab sellele haigustega kui armastad oma keha, on keha terve ja ilus.

Ole oma keha parim sõber, mitte vaenlane.

About Egle

Kuigi igaüks meist on unikaalne ja proovib otsida oma tõde omamoodi, soovime me kõik siiski tegelikult ühte ja sama – olla õnnelikud ja armastatud, elada külluses ja hingerahus ning olla terved. Julgustan sind tõstma oma teadlikust, nägema ” suurt pilti” , kuulama oma keha ja vastutama ise oma tervise eest. Tore kui leiad siit lehelt midagi kasulikku, mis aitab sind sinu teekonnal edasi. Kui ei, hinga sügavalt sisse ja mine edasi. :)

Leave a Reply