SÜNDMUSED
Home / Endast

Endast

Võibolla sind huvitab, et….

Tervislikuma elustiili poole hakkasin suunduma 2007 aastal, peale seda kui tundsin niiöelda “omal nahal”, et olen see, mida söön. Olgu öeldud, et sellest aru saamine oli paras šokk ja pani mu toiduvalikute üle hoopis teise pilguga vaatama.

Kunagi arvasin, et kui ma coca- colat ja kartuli krõpse, eluaegse säilivus ajaga ja silmipimestavate värvidega toiduks nimetatud asjandusi iga päev ei söö ning burgeritega sinasõbraks ei hakka, olen ma juba niigi tervislikkuse etalon. Täna tean, et sellest lihtsalt ei piisa.

Egle

Kui proovisin tegeleda joogaga, siis tundsin kohe, et joogalik maailm klapib minu enda sisemaailmaga. Kundalini jooga õpetajaks õppisin 2008 a. Amrit Nam Sarovari koolis Prantsusmaal, kus õppisin Karta Singhi ja paljude teiste joogide käe all 1 taseme õpetajaks.

Joogatunde hakkasin andma alates 2009 aasta sügisest. Olen ka Kundalini Jooga Õpetajate Ühingu liige.

Jooga praktiseerimine ja tervislik toitumine on omavahel tihedalt seotud. Seetõttu hakkas mind sügavamalt huvitama ka toitumine.

Läksin õppima Annely Sootsi Tervisekooli. Aastal 2010 lõpetasin toitumisnõustaja eriala. Olen ka ETTA( Eesti toitumisteraapia assotsiatsioon ) liige. Jätkuvalt täiendan end erialaste kursuste ja kirjanduse kaudu.

Ajapikku muutus minu menüü kardinaalselt, omalegi üllatuseks jõudsin väga positiivsete kogemusteni oma tervise ja enesetunde vallas.

Kolme lapse emana on mul kohus ka vastutada oma pere tervise ja heaolu eest. Näen kui palju mõjutab toitumine inimese tervist ja elukvaliteeti ja kuidas meie toitumsharjumused kujunevad välja juba varases lapsepõlves.

Liiga tihti seisavad inimesed tänapäeval ebatervislike ahvatlustega silmitsi ja liiga tihti antakse ka alla. Nii jõutaksegi olukorda, kus üks tervisehäda ajab teist taga. Sama lugu oli ka minuga. Kuid kui tulemuseks on hea tervis, rohkelt energiat ning rõõmus meel, siis leian, et loomuliku tervisliku toitumise praktiseerimine ja propageerimine on igati väärt ettevõtmine.

Olen läbi  viinud paljusid toitumsalaseid loenguid ja nõustanud inimesi, kes on soovinud oma elukvaliteeti tervisliku toitumise läbi parandada.

Oma keha kuulamine on väga lihtne, kuid samas ka väga raske, sest me oleme õppinud oma keha ja hinge terve elu ignoreerima. Kuid jätkuvalt õpin oma keha kuulama, seetõttu sai loodud ka kehakeel.ee . Sellel lehel on minu teekond sellise eluviisi juurde kuhu olen tänaseks jõudnud. Nende pikkade aastate jooksul olen aru saanud, et meie õnne, tervist ja heaolu mõjutavad nii paljud olulised aspektid, mitte ainult toitumine, vaid kogu elu tervikuna. Me kõik oleme omavahel seotud ja me oleme seotud selle maaga kus me elame ja kõigi siin maapeal  oleva ja elavaga ja kõikide siin aset leidvate nähtustega. Ja kõik mida me teeme, teeme iseendile ja iga meie meie samm tõesti loeb.

Hakates lähemalt uurima toitumise mõju inimkehale tuli mul tegelikult läbi töötada ka majandus, teadus, poliitika, meditsiin, psüholoogia, bioloogia, anatoomia, toiduainetetööstused, loodusseadused, alternatiivmeditsiin, spirituaalne maailm  ja paljud muud valdkonnad, et aru saada miks inimkond on tänaseks pöördunud sellisele ennasthävitavale teele. Ja miks me oleme eraldanud ennast loodusest ja teineteisest ja miks me muutkui sõdime, võistleme ja hävitame.

Olen aru saanud, et vastused on tegelikult meie sees olemas, me saame seda kõike veel muuta. Kui me tuleme ükskord oma peast alla ja  õpime vaatama läbi südame, siis me hakkame nägema rahast, tarbimisest  ja poliitikast kaugemale. Siis me hakkame ärkama ja märkama ning hakkame nägema suurt pilti ja seoseid ning teame kuhu poole peaks tegelikult liikuma. Siis me saame aru, et oleme Emakese Maa lapsed ja  me oleme üks suur kogukond, üks suur pere, kes saab jätkusuutlikult toimida vaid tänu koostööle. Ja seda imelist maailma peaks tegelikult juhtima sügav austus, lõputu hoolimine, hinge põhjast tulev kaastunne, võrreldamatu headus ja tingimusteta armastus.

Selline on minu arusaam tänaseks ja usun, et kuigi igaüks meist on unikaalne ja proovib otsida oma tõde omamoodi, soovime me kõik siiski tegelikult ühte ja sama – olla õnnelikud, armastatud ja armastavad, elada külluses ja hingerahus, olla terved, energilised, targad ning näha välja kaunid ja nooruslikud. Usun, et ole olemas õiget või valet, head, või halba. Kõik on vajalik, et õppida ennast ja ümbritsevat paremini tundma.

Selle lehe sõnum on  julgustada sind  tõstma oma  teadlikust, nägema ” suurt pilti” , kuulata oma keha  ning südamehäält ja vastutada ise  oma tervise eest. Mul on siiralt hea meel,  kui leiad siit lehelt midagi kasulikku, mis aitab sind sinu teekonnal edasi. Kui ei, hinga sügavalt sisse ja mine edasi. 🙂

Jõudu oma teekonnal, oma südame ja oma keha kuulamisel.

Egle

Egle Koppel 
egle@kehakeel.com    tel. 513 4883   Kehakeel OÜ, reg.nr.11949799

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top