SÜNDMUSED
Home / Blogid / Maksa puhastus töötuba

Maksa puhastus töötuba

Väsitav, pime ja stressirohke talv seljataga, kevadväsimus ja külmetushaigused ees ootamas. Kuidas sellele perioodile paremini vastu astuda?

Igal kevadel, märtsis-aprillis, toimub inimese maksas suurpuhastus, mis on organismis toimuv füsioloogiline protsess – detofikatsioon. Sul on võimalus ebasobivate toitudega seda protsessi takistada või sobivate toitudega  toetada.

Maksapuhastus 9 päevaga

Laupäeval 12. aprill kell 11.00-13.30

Kundalini Jooga Keskuses Wahe Guru, Niine 11

Räägime, kuidas edukalt ja efektiivselt maksapuhastust toetada ning milliseid toite tasuks sel ajal kindlasti vältida. Näitame, teeme ja proovime maksa turgutavaid toite.

Kaasa saab 9 päeva toitumiskava, retseptid ning hulgaliselt praktilisi näpunäiteid.

Loengu läbiviija on Egle Koppel
Vajalik eelregistreerimine. Kirjuta egle@koppel.co.uk või helista tel. 5134883

Soodushinda, 10 eurot saab maksta  enne 8 aprilli Kehakeel OÜ kontole Swedbank 221049812054

Peale 8 aprilli saab maksta 15 eurot kohapeal sularahas.

images-1

Miks on vaja maksa puhastada?

Kuigi maks  puhastab end ise, olles keha kõige aktiivsem detoksifikatsiooniga tegelev organ ja tal on hämmastav regeneratsioonivõime, koormatakse maks pahatihti üle. Maksa koormavad paljud toidud ja joogid, isegi negatiivsed mõtted. Meie toidule lisatakse üle 10 000 tehiskemikaali, et soodustada selle kasvamist, parandada väljanägemist ja säilimisomadusi. On välja arvestatud, et igal aastal puutub Lääne ühiskonnas elav inimene kokku üle 6 kilo toidus leiduvate lisaainetega – värvi-, maitse- ja säilitusained, vahad, väetised, kasvusoodustajad, pestitsiidid, herbitsiidid. Toksilised metallid- plii, alumiinium, elavhõbe, kaadmium on keskkonnas laialt levinud Samuti tööstus- ja heitgaasid. Need kõik avaldavad inimesele toksilist mõju.

Mis juhtub ülekoormatud maksa korral?


Suured toidu molekulid, bakterid, seened, parasiidid, nende toksiinid ja jääkained satuvad otse vereringesse ning esitatakse maksale detoksifikatsiooniks. Kui toimub pidev ja suures koguses toksiinide vool sooletraktist, siis saab maks sellest üleküllastatud, ta ei suuda enam mürke detoksifikeerida ning need kantakse verega mööda keha laiali.
Veri on loodud säilitama keemilist homöostaasi ning ta kannab neid toksilisi ühendeid ja füüsilist prügi laiali rakkudevahelisse ruumi.
 Nii on uks ka lahti bakteritele, viirustele, parasiitidele ja seentele ning mitteseeditud toiduainetele.

Kui maksa filtreerimis- ja/või detoksifikatsiooni süsteemid on ülekoormatud või ebaefektiivsed, siis satuvad vereringesse toksiinid, surnud rakud ja mikroorganismid. Immuunsüsteem moodustab nende suurte molekulide vastu antikehi, sest need on tema jaoks võõrad. Immuunsüsteem on ülekoormatud ja ärritatud. Ta peab igapäevaselt töötama kõrgendatud koormusel, mistõttu ta muutub nõrgaks, kaitstes sooletrakti, puhastades verd, võideldes põletikuga, eemaldades patogeene jne.

Detoxification

Mõned märgid kehvast maksa funktsioneerimisest

Kui maks ei suuda toksiinidega enam toime tulla siis imbuvad toksiinid verre, kahjustades ka aju. Akne, sügelev nahk, allergiad, reflux, tumedad ringid silmade ümber, ülekaal, hemorroidid, veenilaiendid, pigmendilaigud, katune keel, raskekujulised menopausi sümptomid kõrge vererõhk, neerukivid jne. Allergilised, põletikulised, metaboolsed häired, krooniline väsimus, kroonilised infektsioonid, soolepõletikud, sclerosis multiplex, reumatoidartriit, skisofreenia ja hormonaalsed häired võivad olla tingitud maksa probleemidest või tekitada maksaga seotud probleeme.

Puhastumise tulemus

Puhastumine aitab kehal vabaneda potentsiaalselt kahjulikest kemikaalidest, parandades ka elutähtsate eritusorganite nagu maksa, neerude, soolestiku ja naha funktsioone. Maksafunktsiooni taastamise tulemuseks on kogu organismi tervisliku seisundi oluline paranemine.

Paraneb enesetunne ja suureneb energia juurdevool. Väheneb unevajadus, kergem on hommikuti ärgata,  tunned end energilisema ja värskemana, pea on selgem ja ka mõte erksam. Imuunsus on tugevam ja külmetushaigused ei hakka nii  kergesti külge. Nahk näeb säravam ja puhtam välja. Peale puhastust on lihtsam loobuda sõltuvust tekitavatest toitudest ja  tekib eluterve isu tervislikumate toitude järele. Lisaboonusena kaovad ka mõned üleliigsed kilod. See kõik kokku teeb meele rõõmsamaks ja elu ilusamaks!

images-2

 

 

 

About Egle

Kuigi igaüks meist on unikaalne ja proovib otsida oma tõde omamoodi, soovime me kõik siiski tegelikult ühte ja sama – olla õnnelikud ja armastatud, elada külluses ja hingerahus ning olla terved. Julgustan sind tõstma oma teadlikust, nägema ” suurt pilti” , kuulama oma keha ja vastutama ise oma tervise eest. Tore kui leiad siit lehelt midagi kasulikku, mis aitab sind sinu teekonnal edasi. Kui ei, hinga sügavalt sisse ja mine edasi. :)
Scroll To Top