Home / Blogid / Maksa puhastus

Maksa puhastus

Lühidalt maksast

 • Keha suurim organ
 • Täidab kehas üle 500 erineva funktsiooni ja mõjutab peaaegu igat füsioloogilist protsessi
 • Ainult maks puhastab verd (kui maks töötab korralikult, siis puhastab ta 99% verest bakteritest ja teistest toksiinidest).
 • Sünteesib ja eritab sappi, mis on täis kolesterooli ja teisi rasvlahustuvaid toksiine
 • Ülesöömine on peamine maksa alafunktsiooni põhjus: ülekoormus, suutmatus kahjulikke aineid detoksifikeerida
 • Hiina arstid peavad teda keha kõige olulisemaks organiks, nimetades teda „Armee kindraliks“.
 • Keegi ei saa elada ilma maksata.

Miks on vaja maksa puhastada?

liver_detox
Kuigi maks on keha kõige aktiivsem detofikatsiooniga tegelev organ ja tal on hämmastav regeneratsioonivõime, koormatakse maks pahatihti üle.

Kui maks ei suuda toksiinidega enam toime tulla siis imbuvad toksiinid verre, kahjustades ka aju. Stress, pidev väsimus, madal immuunsus, allergiad, peavalud, kuiv nahk, halb keskendumisvõime võivad olla maksa ülekoormuse tunnuseks.

 

 

 

Millega me oma maksa koormame?

Maksa koormavad paljud toidud ja joogid, isegi negatiivsed mõtted. Meie toidule lisatakse üle 10 000 tehiskemikaali, et soodustada selle kasvamist, parandada väljanägemist ja säilimisomadusi. On välja arvestatud, et igal aastal puutub Lääne ühiskonnas elav inimene kokku üle 6 kilo toidus leiduvate lisaainetega – värvi‐, maitse-­ ja säilitusained, vahad, väetised, kasvusoodustajad, pestitsiidid, herbitsiidid. Toksilised metallid-­ plii, alumiinium, elavhõbe, kaadmium on keskkonnas laialt levinud. Samuti tööstus-­ ja heitgaasid. Need kõik avaldavad inimesele toksilist mõju.

Mis juhtub ülekoormatud maksa korral?

 • Suured toidu molekulid, bakterid, seened, parasiidid, nende toksiinid ja jääkained satuvad otse vereringesse ning esitatakse maksale detoksifikatsiooniks
 • Kui toimub pidev ja suures koguses toksiinide vool sooletraktist, siis saab maks sellest üleküllastatud, ta ei suuda enam mürke detoksifikeerida ning need kantakse verega mööda keha laiali.
 • Veri on loodud säilitama keemilist homöostaasi ning ta kannab neid toksilisi ühendeid ja füüsilist prügi laiali rakkudevahelisse ruumi.
 • Nii on uks ka lahti bakteritele, viirustele, parasiitidele ja seentele ning mitteseeditud toiduainetele. Need kõik aktiveerivad meie immuunsüsteemi ning autoimmuunsust.
 • Kui immuunsüsteem nendele reageerib, moodustatakse immuunkompleksid, mis satuvad samuti maksa, kus nad lammutatakse.
 • See kõik stresseerib maksa ja tema detoksifikatsiooni võimet. Maks töötleb neid ja ladustab maksa rasvarakkudesse. Lümfaatiline süsteem kogub ja neutraliseerib toksiinid, kuid ei saa maksa ülekoormuse puhul neid maksa saata. Seetõttu muutub keha toksiliseks.

Kui maksa filtreerimis- ja/või detoksifikatsiooni süsteemid on ülekoormatud või ebaefektiivsed, siis satuvad vereringesse toksiinid, surnud rakud ja mikroorganismid. Immuunsüsteem moodustab nende suurte molekulide vastu antikehi, sest need on tema jaoks võõrad. Immuunsüsteem toodab selle protsessi käigus palju erinevaid põletikulisi keemilisi ühendeid, mõnedel juhtudel ka autoantikehi, sest keha on nn. hüperstimuleeritud seisundis. Immuunsüsteem on ülekoormatud ja ärritatud. Ta peab igapäevaselt töötama kõrgendatud koormusel, mistõttu ta muutub nõrgaks, kaitstes sooletrakti, puhastades verd, võideldes põletikuga, eemaldades patogeene jne.

Puhastumise tulemus

Puhastumine aitab kehal vabaneda potentsiaalselt kahjulikest kemikaalidest, parandades ka elutähtsate eritusorganite nagu maksa, neerude, soolestiku ja naha funktsioone. Maksafunktsiooni taastamise tulemuseks on kogu organismi tervisliku seisundi oluline paranemine. Kindlasti on keha puhastuse järel kergem, vaim erksam ja mõte selgem. Ka on suurem vastupanu külmetushaigustele ja põletikele.

Kaasa saab

9 päeva toitumis kava, retseptid ja kogu info maksa toetavatest toitudest ja ravimtaimedest ja toidulisanditest.

Võta ühendust!

 

Egle Koppel
egle@kehakeel.com tel. 513 4883 Kehakeel OÜ, reg.nr.11949799

 

About Egle

Kuigi igaüks meist on unikaalne ja proovib otsida oma tõde omamoodi, soovime me kõik siiski tegelikult ühte ja sama – olla õnnelikud ja armastatud, elada külluses ja hingerahus ning olla terved. Julgustan sind tõstma oma teadlikust, nägema ” suurt pilti” , kuulama oma keha ja vastutama ise oma tervise eest. Tore kui leiad siit lehelt midagi kasulikku, mis aitab sind sinu teekonnal edasi. Kui ei, hinga sügavalt sisse ja mine edasi. :)
Scroll To Top